Po Nemecku sa už aj EÚ pripravuje na boj s „falošnými správami“, teda na zavedenie cenzúry a totality

Brusel 21. januára 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Virginia Mayo)

Cenzúrne chúťky sa z Nemecka a Francúzska presúvajú ďalej a ako sa dalo čakať už aj na úroveň EÚ. V pondelok prišla Eurokomisia s vyhlásením, že sa chce v blízkej dobe vysporiadať s “falošnými správami”, tzv. fake news, a do leta chce mať na túto tému pripravené návrhy konkrétnych riešení ako také niečo čo najlepšie urobiť.
Ilustračné foto

Ako sa na margo boja s “fake news” vyjadrila eurokomisárka pre digitálne informácie Maria Gabrielová: “Budúce návrhy vypracuje skupina odborníkov, ktorá zahŕňa technologické spoločnosti zo Silicon Valley, akademikov, novinárov a ďalších. Falošné správy sa znepokojujúco rozširujú, ohrozujú povesť médií a blaho našich demokracií a hrozí, že podkopú naše demokratické hodnoty.” Skupina pozostávajúca z 39 ľudí, ktorá sa prvýkrát zišla tento pondelok a ktorej predsedá holandská univerzitná profesorka a predsedníčka skupiny európskych regulačných orgánov pre audiovizuálne mediálne služby Madeleine de Cock Buning, bude skúmať ako zabrániť šíreniu falošných správ, a to nielen v digitálnej, ale aj printovej forme. Ako Cock Buning na spoločnej tlačovke s Gabrielovou povedala: “Zatiaľ sa nevie ako definovať falošné správy a kto by presadzoval a vymáhal opatrenia v rámci nejakých nových pravidiel. Skupina pravdepodobne navrhne viacrozmerné riešenie, ktoré zahŕňa rôzne úrovne regulácie.”
Tlaky na cenzúru a obmedzovanie základných ľudských práv, slobôd a v podstate základných demokratických princípov, akými sú sloboda tlače a prejavu a princíp nedotknuteľnosti ľudských práv a slobôd, ktoré musia byť v každom právnom demokratickom štáte zakotvené a garantované právnym poriadkom, sú v Európe stále väčšie. Nielenže sloboda slova od Nového roku oficiálne skončila v Nemecku, ale podobnou cestou sa už začína uberať aj Francúzsko a najnovšie aj celá EU. A to napriek faktu, že do dnešného dňa nikto presne nezadefinoval, čo to falošné správy sú a ako ich od ostatných správ a blogov rozlíšiť.
Pretože ak človek niekde vyjadrí svoj názor a nesúhlas s krokmi USA, EU, NATO, či európskych politikov, tak nejde o falošné správy, ale o jedno zo základných práv, slobôd a princípov slobodnej a demokratickej spoločnosti. Alebo sa už eurobyrokrati prestanú konečne po toľkých rokoch predstierania hrať na demokraciu a zavedú to, čo bolo doposiaľ na úrovni EU skryté, no vo svojej najhlbšej podstate charakterizuje ľudí riadiacich Úniu najlepšie, tj. cenzúru a novodobú totalitu? Totalitu “demokratov”, ktorí najlepšie vedia ako má ten jediný “správny” názor vyzerať?
Európski politici tak konečne začínajú európskemu obyvateľstvu ukazovať svoju skutočnú tvár, ktorú zabalenú do “slobody a demokracie” tak dlho pred európskymi národmi skrývali. To, čo sa začalo diať v Nemecku a Francúzsku čaká postupne celú EU, teda aj nás, pretože európski politici a byrokrati sa budú snažiť rovnakú cenzúru postupne presadiť vo všetkých členských štátoch Únie. Inak totiž kritikov migrácie, islamizácie Európy a likvidácie národných štátov minimálne na čas neumlčia. Vyzerá to teda tak, že rok 2018 sa stane pre slobodu slova, prejavu a názoru a celkové zachovanie súčasnej ilúzie demokracie prelomovým.
Martin Bago

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)