Brno 10. decembra 2019 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)

Ďalších 50 ľudí museli v noci na utorok evakuovať policajti na jednej z brnianskych ulíc. Stalo sa tak po tom, ako v jednom z bytov, v ktorom v pondelok našli mŕtveho 42-ročného muža, objavili okrem chemikálií aj výbušné látky, informoval spravodajský server iDNES.cz

Ilustračné foto

Už v pondelok policajti evakuovali 25 ľudí z domu, kde nebezpečné látky našli, ako aj z dvoch susedných. Noc museli stráviť v hoteli alebo u svojich príbuzných.

„V priebehu noci bolo nutné evakuovať ďalších 50 obyvateľov Šámalovej ulice. Pyrotechnici na mieste ďalej dôkladne prehľadávajú byt a priľahlú pivnicu. Nájdené nebezpečné látky odvážajú na okamžitú odbornú likvidáciu na bezpečné miesto neďaleko Brna,“ informoval policajný hovorca Bohumil Malášek.

Podľa informácií Mladej fronty DNES sa v byte našlo niekoľko kilogramov výbušných látok. Policajti predpokladajú, že práce na mieste by sa mohli skončiť na poludnie. „Potom by sa mohli evakuovaní obyvatelia vrátiť domov. Časť Šámalovej ulice je stále uzavretá pre dopravu aj chodcov,“ dodal Malášek. Evakuované osoby môžu zatiaľ zostať v priestoroch radnice v mestskej časti Brno-Židenice.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj