Bratislava 18. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)
 
Liberálna stránka Zomri, ktorá počas kampane vyjadrovala otvorenú podporu Zuzane Čaputoej a nešetrila útokmi na ostatných kandidátov, na príklade obce Ostrý Grúň varuje, že extrémizmus nie je porazený, aj keď v prvom kole volieb na celoslovenskej úrovni neuspeli kandidáti, ktorí sú mainstreamom označovaní ako extrémistickí.

Ilustračné foto

Autor na stránke Zomri k výsledkom v obci Ostrý Grúň v okrese Žarnovica, kde s 26,3 % podporou vyhral Marian Kotleba z ĽSNS, uviedol: “Zle sa mi píše tento text. Ani neviem ako začať. Zopakujme si teda históriu Ostrého Grúňa:
“Obec pôvodne patrila k obciam Kľak a Hrabičov. Počas druhej svetovej vojny, po potlačení SNP bola obec významným oporným bodom partizánskeho hnutia v pohorí Vtáčnik. Pôsobili tu napríklad oddiely Vtáčnik a Bohdan Chmeľnickij. Spolu s neďalekým Kľakom bola na výstrahu napadnutá jednotkou Edelweiss 21. januára 1945. Protipartizánske jednotky obzvlášť brutálnym spôsobom povraždili väčšinu obyvateľov obce a následne ju vypálili. Zahynulo 64 mužov, žien i detí. Zhorelo 128 domov. Nemecké protipartizánske akcie sú známe ako masaker v Kľakovskej doline.”
Zomri pripomína, že práve tu už v roku 2016 získali “náckovia” v parlamentných voľbách 16,93%.
Liberálov pobúrilo, že občania práve v tejto dedine Mariana Kotlebu neberú ako fašistu a v prezidentských voľbách rozhodli, že  najviac hlasov dajú práve jemu. “Síce tesne, ale je tam. A preto nesmieme zabúdať na históriu. Či tú dávnejšiu, alebo na tú, ktorá sa deje priamo pred našimi očami.”
“Pretože, ak sa budeme spoliehať na tesnotky alebo náhody a nepoučíme sa z vlastných chýb, tak o rok pri parlamentných voľbách môžeme veľmi horko zaplakať.”

 
 
Príspevok Po Matovičovom precitnutí tentokrát liberáli upozorňujú na obce, v ktorých zvíťazil Kotleba: “Príliš sa neradujme” zobrazený najskôr Hlavné správy.