Florida 24. marca 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Joe Cavaretta)
 
Podľa serveru aol.com študenti na Floride po krvavom incidente v škole v Parklande budú nosiť priehľadné školské tašky v záujme zvýšenia bezpečnosti.

Na snímke študenti

Vedenie školy vo floridskom meste Parkland, kde vo februári bývalý študent zastrelil 17 ľudí, zaviedlo nové bezpečnostné opatrenia vrátane povinných priehľadných školských batohov pre všetkých študentov. Škola bude takéto bezpečné batohy poskytovať bezplatne. Okrem toho, pri všetkých vchodoch do budovy budú bezpečnostné detektory podobné tým na letiskách. Všetci žiaci tiež budú musieť nepretržite nosiť identifikačnú značku. V prípade, že do školy príde návšteva, bude sa musieť podrobiť špeciálnej bezpečnostnej kontrole. Informoval o tom riaditeľ školy v liste adresovanom všetkým rodičom.
V škole v Parklade sú v súčasnosti jarné prázdniny. Po návrate detí do vyučovacieho procesu už budú záväzne platiť nové opatrenia, ktoré by sa údajne postupne mohli zaviesť aj v ostatných amerických školách.
Po útok 19-ročného Nikolasa Cruza, ktorý v škole poloautomatickou puškou zastrelil 17 ľudí, sa v USA rozpútala veľká diskusia o obmedzení strelných zbraní a zvýšení bezpečnosti na školách. V sobotu študenti portlandskej školy organizujú vo Washingtone pochod za sprísnenie predaja zbraní. Už minulý týždeň sa konalo niekoľko demonštrácií po celých Spojených štátoch za sprísnenie pravidiel predaja.
 
Príspevok Po masakre na floridskej škole zavedú priehľadné školské tašky a bezpečnostné opatrenia ako na letisku zobrazený najskôr Hlavné správy.