Bratislava 25. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)
 
Britská vláda podľa portálu rte.ie údajne schválila systém imigrácie, ktorý bude založený na kvalifikácii, a nie na štátnej príslušnosti

Ilustračné foto

Pre migrantov z Európskej únie by mali po brexite platiť vo Veľkej Británii rovnaké pravidlá ako pre prisťahovalcov zo zvyšku sveta. Podľa portálu rte.ie to údajne schválila britská vláda. Súhlas vo vláde nasledoval po tom, ako takéto odporúčania dal britský Poradný výbor pre migráciu. Podľa štúdie výboru, keďže imigrácia nie je súčasťou vyjednávaní s EÚ, nemali by sa uprednostňovať občania štátov Európskeho hospodárskeho priestoru, ktorý zahŕňa krajiny EÚ, Island, Nórsko a Lichtenštajnsko.
Portál rte.ie dodáva, že britská vláda údajne v pondelok schválila systém imigrácie, ktorý bude založený na kvalifikácii, a nie na štátnej príslušnosti. “Poradný výbor pre migráciu odporučil, aby v imigračnom systéme po brexite občania štátov Európskeho hospodárskeho priestoru a štátov mimo neho boli súčasťou jedného univerzálneho systému,” uviedla hovorkyňa britskej vlády.
 
Príspevok Po brexite vraj bude mať Británia jednotný systém pre imigráciu z EÚ a zvyšku sveta zobrazený najskôr Hlavné správy.