Mogadišo 17. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Farah Abdi Warsameh)

V somálskej metropole Mogadišo, kde v sobotu pri výbuchu bomby zahynulo viac ako 300 ľudí, pristálo dnes americké vojenské lietadlo so zdravotníckou a humanitárnou pomocou.
Na snímke somálsky vojak pomáha mužovi po mohutnej explózii bomby

Africké velenie ozbrojených síl USA (U.S. AFRICOM) pre agentúru AP uviedlo, že americký veľvyslanec v Somálsku Stephen Schwartz “vyhlásil, že táto katastrofa spĺňa kritériá záruky okamžitej americkej štátnej pomoci”, a to v dôsledku rozsiahlych škôd, ktoré spôsobila.
Terčom sobotňajšieho útoku, pri ktorom zahynulo viac ako 300 ľudí a najmenej 400 osôb utrpelo zranenia, bol podľa všetkého hotel Safari ležiaci v blízkosti rušnej cesty. Je vyhľadávaný Somálčanmi, ktorí sa do vlasti vrátili zo zahraničia.
Bezpečnostné zložky sledovali nákladné vozidlo s nastraženou výbušninou po tom, ako im začalo byť podozrivé. Atentátnik odpálil výbušninu, keď jeho auto vošlo do križovatky, kde polícia zvyčajne zastavuje autá kvôli kontrole. Išlo o najničivejší samostatný bombový útok v dejinách Somálska.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.