Bratislava 10. októbra 2019 (HSP/Foto:Pixabay)

Mať v dome plyšové detské hračky v podobe zvierat alebo ľudí je v rozpore s islamom. V televíznom rozhovore to povedal náboženský poradca saudskoarabského kráľovského dvora šejk Abdalláh Mánia. Informuje iRozhlas.cz

Ilustračné foto

Šejk dostal počas jedného z rozhovorov otázku, či môže prítomnosť plyšových detských hračiek v domácnosti ovplyvniť kvalitu modlitieb. “Máme poznať pravidlo, ktoré sa týka vypchatých hračiek v podobe zvierat alebo iných živých bytostí. Nie sú dovolené za žiadnych okolností. Je to zakázané,” povedal.

Islam navyše nedovoľuje uctievať akékoľvek idoly, čo mnohí znalci interpretujú ako zákaz vlastniť obrazy alebo objekty, ktoré zobrazujú živé bytosti.

Zahraničný portál, ktorý na rozhovor upozornil, dodáva, že korán neodsudzuje umelecké alebo dekoratívne diela, na druhej strane ale  neschvaľuje nič, čo by mohlo byť použité ako predmet uctievania, keďže to môže odvádzať od myšlienky božej jedinečnosti.

Šejk Abdalláh Mánia v minulosti zakázal nosiť aj farebné kontaktné šošovky. “Ak sa očné šošovky nosia z kozmetických dôvodov, je to nepochybne krivenie božieho diela,” vyhlásil v inej diskusii.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj