Bratislava 9. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Parlament sa na májovej schôdzi nebude zaoberať problematikou a dôvodmi ochranky poslanca a šéfa Smeru-SD Roberta Fica. Plénum neschválilo návrh poslankyne Veroniky Remišovej (OĽaNO), aby bol tento bod zaradený do programu schôdze

Na snímke poslankyňa NR SR Veronika Remišová (OĽaNO)

Poslanci Národnej rady (NR) SR nebudú rokovať ani o odvolaní podpredsedu parlamentu a člena kontrolného výboru NR SR Martina Glváča (Smer-SD) z dôvodu jeho komunikácie s Alenou Zs., ktorá je obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. Odvolanie žiadal Igor Matovič (OĽaNO).

Neprešiel ani návrh Jána Marosza (OĽaNO), aby minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) predložil do parlamentu správu o tom, ako napredujú najdôležitejšie cestné stavby na Slovensku, akými je napríklad tunel Višňové. Zaujímala ho tiež situácia okolo výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Parlament sa nebude zaoberať ani Bezpečnostnou a obrannou stratégiou, ktorú síce vláda schválila, ale parlament ju stále neprerokoval. Diskusiu chcel otvoriť Eduard Heger (OĽaNO), jeho návrh plénum nepodporilo.

Národná rada bude netradične rokovať aj v pondelky. V pondelok 13. mája začne rokovať o 10.00 h, pričom v tento deň sa má aj hlasovať o 17.00 h. V pondelok 20. mája sa hlasovať nebude. Predpokladaný koniec schôdze je v piatok 24. mája okolo obeda.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj