Platini zaútočil na Blattera: “Je to najväčší egoista”

Paríž 31. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Bývalý prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini stále cíti trpkosť nad vynúteným odchodom z funkcie. Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) a jej ex-šéfa

Na snímke nový prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) a nástupca Josepha Blattera – Švajčiar Gianni Infantino

obvninil z pokrytectva a zaujatosti

Etická komisia FIFA v roku 2015 suspendovala Platiniho a Blattera za netransparentnú platbu dvoch miliónov švajčiarskych frankov a obom funkcionárov zakázala pôsobnosť vo futbalových štruktúrach. Platini pre kauzu nemohol kandidovať vo vlaňajších volbách, v ktorých volili nového prezidenta FIFA.

“Za každú cenu mi chceli ublížiť. Dlho som veril, že povedia pravdu. Nikdy sa tak však nestalo,” uviedol Platini v rozhovore pre francúzsky denník Le Monde. Ostrejšie slová adresoval Blatterovi. “Blatter? To je ten najväčší egoista akého som kedy videl. Vždy tvrdil, že budem jeho posledný skalp,” dodal.

Platini sa aktuálne snaží legálnou cestou o zníženie dištancu od FIFA, proti jeho dĺžke podal žalobu na švajčiarsky civilný súd.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.