Praha 6. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Petr David Josek)

Česká polícia dnes popoludní evakuovala cestujúcich z Terminálu 1 Letiska Václava Havla v Prahe a následne ho asi na hodinu uzavrela. Dôvodom bola podozrivá batožina.
Ilustračné foto

Ako uviedol následne český minister vnútra Milan Chovanec, ktorý sa dostavil na letisko spoločne s prvým námestníkom policajného prezidenta Martinom Vondráškom, prehliadka batožiny alarmovaným pyrotechnikom priniesla negatívny výsledok. Jej obsah však skutočne vyvolal podozrenie, že môže ísť o nástražný výbušný systém. V batožine sa podľa ministra nachádzal okrem iného aj mobilný telefón.
Po necelej hodine bolo jasné, že bezpečnostné zložky nemajú do činenia s bombou, vyplýva z informácií, ktoré priniesli české elektronické médiá.
Pred 17.00 h sa stovky cestujúcich, ktorí čakali na výsledok skúmania batožiny pred letiskovou halou, dozvedeli, že evakuácia bola definitívne ukončená a môžu sa vrátiť do priestorov vzdušného prístavu.
Úlohou pre špecialistov bude teraz zistiť, prečo batožina, ktorá bola podľa pyrotechnikov v poriadku, signalizovala pri kontrole cez bezpečnostný rám prítomnosť nástražného výbušného systému.
Išlo o tretí planý bombový poplach v Prahe v priebehu posledných 72 hodín – po pondelkovom poplachu na stanici metra Můstek a utorkovom na Staromestskom námestí a Parížskej ulici v centre českej metropoly.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.