Bratislava 23. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Pojednávanie s bývalým policajtom sa uskutoční až v decembri
Okresný súd (OS) Bratislava V zrušil termín hlavného pojednávania v prípade obžalovaného expolicajta Ľuboša T., ktoré bolo pôvodne naplánované na utorok 24. októbra. Súd bude pokračovať 7. decembra tohto roka. TASR informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.
Na snímke obžalovaný expolicajt Ľuboš T.

„Na základe toho, že obžalovaný Ľ. T. prostredníctvom svojho obhajcu doručil Okresnému súdu Bratislava V žiadosť o odročenie hlavného pojednávania v termíne 24. 10. 2017 a oznámil, že sa na ňom nezúčastní z dôvodu, že v rovnaký deň a hodinu je predvolaný aj na Národnú kriminálnu agentúru (NAKA) na výsluch vo väzobnej veci, bol tento termín zrušený. Ďalší termín hlavného pojednávania je 7. 12. 2017,“ povedal Adamčiak pre TASR.
Ľuboša T. obvinili v roku 2014 po tom, ako sa na verejnosti objavilo video z cestnej kontroly na Dolnozemskej ulici v bratislavskej Petržalke z októbra 2014, počas ktorej sa mal k vodičke auta správať v rozpore so zákonom.
Prokurátor podal obžalobu na bývalého policajta v máji 2015 pre trestný čin obmedzovania osobnej slobody v súbehu s prečinom zneužívania právomoci verejného činiteľa. Pri týchto trestných činoch stanovuje trestný zákon trest odňatia slobody na tri až osem rokov pri obmedzovaní osobnej slobody a dva až päť rokov v prípade zneužívania právomoci verejného činiteľa.
Vtedajšieho príslušníka pohotovostnej motorizovanej jednotky Ľuboša T. prepustili z Policajného zboru v decembri 2014.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.