Doneck 7. septembra 2018 (HSP/sevastopol.su/srspol.sk/Foto:TASR/AP-Sergei Grits)
 
Ukrajinské sily sformovali  v Donbase úderné zoskupenie na útok proti DĽR v mariupoľskom smere, vyhlásil zástupca náčelníka operačného velenia republiky Eduard Basurin. „Zväzky a útvary majú celkovo viac ako 12-tisíc ľudí,“ poznamenal.

Ilustračné foto

Zoskupenie podľa neho pozostáva z brigád námornej pechoty, výsadkárov, palebnú podporu zabezpečuje delostrelectvo. Útok je plánovaný v rajónoch Kominternova, Širokina smerom na Novoazovsk a ešte niekoľkých obcí juhu DĽR. Výsledkom má byť snaha, aby útočiace vojská došli na hranice s Ruskom, poznamenal Basurin.
V nedeľu v DĽR vyhlásili, že na územie Donbasu prišiel veľký počet cudzích žoldnierov, medzi ktorými boli aj vysokopostavení vojaci z USA a Kanady.
„Nevylučujeme, že sa vojaci zahraničných ozbrojených síl bezprostredne nezapoja do plánovania a uskutočnenia útočnej operácie,“ povedal náčelník tlačovej služby operačného velenia republiky Daniil Bezsonov a pri tom vyhlásil, že objavenie sa zahraničných vojakov je spojené s prípravou ukrajinských síl na eskaláciu konfliktu na juhu Doneckej oblasti.
Z Luhanskej ľudovej republiky oznámili, že na línii dotyku boli uvedené do pohotovosti snajperi a prieskumno-diverzné skupiny.
 
Príspevok Plán útoku ozbrojených síl Ukrajiny na Donbas zobrazený najskôr Hlavné správy.