Bratislava 11. decembra 2018 (HSP/Foto:ProfiAuto)
 
ProfiAuto zrekapitulovalo tohtoročný cyklus PitStopov: 90 miest, 6 500 skontrolovaných vozidiel a 360 zapojených autoservisov. Už po štvrtýkrát využili poľskí, českí a slovenskí vodiči bezplatnú kontrolu komponentov vozidiel, ktoré majú priamy vplyv na bezpečnosť cestujúcich. Novinkou ročníka 2018 boli lekcie v školách, ktoré PitStopy dopĺňali

PitStop – bezpečnostná akcia siete ProfiAuto

ProfiAuto PitStop sú akcie pre motoristov, ktoré prebiehajú v niekoľkých desiatkach miest ročne. Mobilný servisný tím ProfiAuto sa objavuje na verejne dostupných miestach prevažne na parkoviskách obchodných centier. Každý vodič, ktorý do PitStopového mestečka zavíta, môže počítať s odborným preverením technického stavu auta, radou špecialistov a sezónnymi suvenírmi, napr. kvapalinou do ostrekovačov.
„Pravidelné prehliadky sú skutočne dôležité. I nepatrné poruchy môžu neskôr viesť ku komplikovaným a finančne nákladným opravám, ktorým môžu vodiči vďaka pravidelným kontrolám svojich vozidiel predísť. Ide ale aj o bezpečnosť na cestách,“ hovorí riaditeľ značky ProfiAuto pre ČR a SR Jindřich Krejčí a dodáva: „Vodičom chceme ponúknuť možnosť prevencie a naučiť ich, ako možným poruchám predchádzať.“

PitStop – bezpečnostná akcia siete ProfiAuto

Počas štvrtého ročníka akcie PitStop realizovali mechanici prehliadky najdôležitejších systémov a podsystémov, kontrolovali technický stav pneumatík, zavesenia, akumulátora, osvetlenia a stieračov. Zameriavali sa na kvalitu kabínového filtra, prevádzkových kvapalín, teplotu varu brzdovej kvapaliny, teplotu a kvalitu chladiacej kvapaliny.
Vybrané PitStopy sprevádzali vzdelávacie akcie na školách, počas ktorých odborníci z ProfiAuto približovali formou hry tému bezpečnosti najmladším žiakom. Na učilištiach sa zameriavali na praktické znalosti.
Usporiadateľmi PitStopov boli v roku 2018: značka ProfiAuto, jej lokálni partneri a firmy ATE, MANN-FILTER, OSRAM a VARTA. Do akcie sa tiež zapojili mechanici z 360 ProfiAuto servisov.
 
O ProfiAuto:

  • Značka združuje nezávislé autoservisy a predajcov náhradných dielov.
  • V Českej republike, na Slovensku a v Poľsku je do siete zapojených viac ako 240 obchodov a veľkoobchodov a viac ako 1 600 autoservisov.
  • Na český a slovenský trh vstúpila značka v roku 2016.
  • Medzi aktivity značky patrí medzinárodný motoristický veľtrh ProfiAuto Show.
  • Vodiči môžu využiť bezplatné prehliadky na akciách PitStop.

 
Príspevok PitStop – úspešná bezpečnostná akcia siete ProfiAuto zobrazený najskôr Hlavné správy.