Praha 25. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: Radek Vondráček Twitter)

Počas stretnutia hľadali obe strany, čo ich spája a majú v pláne riešiť vzájomné programové prieniky
České hnutie ANO končí prvé kolo vyjednávaní so zástupcami všetkých strán, ktoré sa vo voľbách dostali do Poslaneckej snemovne. Ako poslední dorazili v stredu na schôdzku zástupcovia Českej pirátskej strany. Jej predseda Ivan Bartoš novinárom povedal, že už sa esemeskou ospravedlnil šéfovi ANO Andrejovi Babišovi, ktorý sa ako víťaz volieb pokúša zostaviť vládu. Ten sa na rokovaniach s Pirátmi nezúčastnil, napísal server iDNES.cz.
Na snímke Radek Vondráček

“Bola to pozitívna schôdzka s pozitívnou atmosférou a vyjasnili sme si nejaké nejasnosti o SMS správach,” povedal po rokovaniach Radek Vondráček z ANO, ktorého citoval server Novinky.cz.
“Hľadáme, čo nás spája. Vyjasnili sme si snemovňu, teraz budeme riešiť programové prieniky,” dodal Vondráček k nasledujúcim rokovaniam s ostatnými stranami.
“Boli sme uistení, že zmeny v rokovacom poriadku snemovne nie sú na úkor demokracie,” uviedol zas šéf Pirátov Bartoš. O vláde reč podľa neho nebola. Hnutie ANO, ako poznamenal, nebude mať problém s tým, aby Piráti mali miesto jedného z podpredsedov snemovne.
Podľa spravodajskej televízie ČT24 Bartoš vyjadril nádej, že s Babišom “sa to už všetko vyjasnilo”. Dodal, že by sa ním rád stretol.
K disharmónii medzi oboma lídrami došlo po tom, čo Bartoš neodpovedal na Babišovu správu, ktorou mu gratuloval k volebnému úspechu Pirátov, a na to, že ho šéf ANO pozýval na povolebné rokovania. Babiš potom na adresu Bartoša povedal, že by sa mal naučiť slušnému chovaniu, dodal server iDNES.cz.