Moskva 19. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Dmitry Lovetsky)
 
Piloti cvičného vojenského lietadla typu L-39 Albatros ruských vzdušných síl, ktoré sa vo štvrtok zrútilo do Azovského mora, nehodu pravdepodobne neprežili. Informovala o tom v piatok agentúra TASS s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z ruského ministerstva obrany, ktoré mimoriadnu udalosť vyšetruje

Ilustračné foto

“Smrť dvoch pilotov zatiaľ oficiálne nie je potvrdená. Piloti ani ich telá sa zatiaľ nenašli, ale zázraky sa nedejú. Miesto havárie bolo presne lokalizované. Našli sa tam trosky lietadla a padák patriaci jednému z pilotov,” uviedol zdroj s tým, že od havárie lietadla uplynul príliš dlhý čas na to, aby sa piloti udržali na hladine.
Podzvukové cvičné prúdové lietadlo L-39 Albatros českej výroby sa zrútilo vo štvrtok približne o 17.00 h miestneho času (15.00 h SELČ). Pravdepodobnou príčinou jeho pádu bolo zlyhanie techniky. Lietadlo nebolo vyzbrojené. Obaja piloti sa údajne katapultovali.
Podľa zdroja z ruského ministerstva obrany stroj vzlietol z letiska vojenského námorníctva v meste Jejsk v Krasnodarskom kraji.
 
Príspevok Piloti pád cvičného ruského vojenského lietadla pravdepodobne neprežili zobrazený najskôr Hlavné správy.