Londýn 30. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP)
 
Januárovej leteckej tragédii nad Lamanšským prielivom, pri ktorej prišiel o život argentínsky futbalista Emiliano Sala a aj pilot malého lietadla David Ibbotson, sa dalo predísť v prípade, že by boli dodržané predpisy. Pilot totiž nemal oprávnenie na lietanie v noci, keďže trpel farboslepotou. Podľa BBC Ibbotson mal licenciu iba na denné lety.

Na snímke kvety sú položené pred obrovským plagátom argentínskeho futbalistu Emiliana Salu

Britský úrad civilného letectva (CAA) sa k spomenutým informáciám zatiaľ oficiálne nevyjadril. Rada pre letecké nehody (AAIB) uviedla, že povolenie pilota na vedenie lietadla je stále predmetom vyšetrovania. Lietadlo typu Piper Malibu havarovalo 21. januára neskoro večer na ceste z francúzskeho Nantes do waleského Cardiffu. Keď stroj letel blízko Lamanšského prielivu v oblasti ostrova Guernsey, došlo k prerušeniu spojenia a následne lietadlo s dvoma mužmi na palube zmizlo z radarov.
Dvadsaťosemročný Sala len pár dní predtým prestúpil z FC Nantes do tímu Cardiff City za sumu 15 miliónov libier. Angažmánu v tíme waleského účastníka Premier League sa už nedočkal. Viac ako dva týždne po tom, ako sa lietadlo zrútilo do Lamanšského prielivu, polícia oznámila, že telo nájdené v troskách na morskom dne patrilo Salovi.
 
Príspevok Pilot lietadla so Salom bol údajne farboslepý a nemal oprávnenie na lietanie v noci zobrazený najskôr Hlavné správy.