Bratislava 12. novembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Pietna spomienka na slovenského divadelného, televízneho aj filmového herca, pesničkára, spisovateľa a glosátora Mariána Geišberga sa uskutoční v nedeľu 18. novembra 2018 o 11.00 v novej budove Slovenského národného divadla (SND). Potvrdila to v pondelok tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková

Na snímke herec Marián Geišberg

Vedenie SND prijalo správu o Geišbergovom úmrtí s veľkým žiaľom. Dlhoročný člen Činohry sa podľa Pažitkovej naposledy tešil z potlesku divákov na doskách SND 28. septembra na predstavení hry Jána Palárika Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch.
Herec, ktorý zomrel v sobotu 10. novembra vo veku 64 rokov, bojoval s vážnymi ochoreniami, vlani ho hospitalizovali v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb.
Marián Geišberg sa narodil sa v Piešťanoch a vyrastal na Myjave. Vyštudoval herectvo na Vysokej škole múzických umení (VŠMU) v Bratislave. Najskôr pôsobil v Divadle Jonáša Záborského Prešov v rokoch 1979 až 1984, neskôr v Divadle SNP v Martine a Divadle pre deti a mládež v Trnave. Od roku 1992 bol členom činohry Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave. Účinkoval v niekoľkých filmoch a viacerých televíznych inscenáciách a okrem toho bol známy aj ako folkový pesničkár a literát. Okrem albumov Nápoky a Neladí, nevadí mu vyšli aj zbierky poviedok Ono ma to poje a Prejsť prahom a zavrieť dvere.
 
Príspevok Pietna spomienka na Mariána Geišberga bude v nedeľu v novej budove SND zobrazený najskôr Hlavné správy.