Philadelphia 18. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Úrady v americkom meste Philadelphia hlásia tento rok najviac zabití od roku 2007. Policajné štatistiky do uplynulej nedele uvádzali 333 prípadov zabitia, čo je o 11 percent viac ako za rovnaké obdobie počas vlaňajška. V roku 2007 zaznamenali 391 prípadov

Ilustračné foto

Pre porovnanie, New York a Los Angeles, ktoré majú oveľa viac obyvateľov ako Philadelphia, hlásia menej incidentov. V New Yorku do 9. decembra zaregistrovali tento rok 273 zabití a v Los Angeles do 8. decembra 243.
Starosta Philadelphie v septembri nariadil svojim zamestnancom, aby vypracovali plán na vyriešenie tohto problému. Väčšinu obetí tvoria mladí muži tmavej pleti zo štvrtí bojujúcich s chudobou.
Medzi prípady, ktoré najviac zaujali verejnosť, patrí napríklad zastrelenie stredoškoláka, ktorý v auguste konfrontoval dvoch tínedžerov snažiacich sa vlámať do domu jeho rodičov. V novembri zas našli v suteréne domu štyri osoby, ktoré niekto strelil do hlavy. V piatok ďalší páchateľ zastrelil ženu v jej dome, kde spala aj jej päťdňová dcéra.
 
Príspevok Philadelphia hlási najviac zabití od roku 2007 zobrazený najskôr Hlavné správy.