Petro Porošenko: “Rusko môže zaútočiť na Mariupoľ, aby zabránilo nášmu exportu”

Odesa 17. júla 2018 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko vo svojom vystúpení v Odese pred účastníkmi ukrajinsko-amerických vojenských cvičení Sea Breeze 2018 vyhlásil, že Rusko môže zaútočiť na Mariupoľ, aby zabránilo ukrajinskému exportu tovarov.

Na snímke v popredí ukrajinský prezident Petro Porošenko

Vyhlásil to na palube vojenskej lode ukrajinského Vojenského námorníctva „Hetman Sagajdačný“. Prízvukoval, že Rusko značne skomplikovalo situáciu v Azovskom mori a znásobilo tam svoju vojenskú prítomnosť. „Pohraničné služby krajiny-agresora nezákonne zastavujú a prehľadávajú naše lode, ktoré smerujú do ukrajinských prístavov. Po anexii Krymu sa situácia v tomto regióne ešte viac zhoršila. Preto Vojenské námorníctvo Ukrajiny musí byť pripravené na ktorýkoľvek vývoj situácie,“ zdôraznil.
Tvrdil, že Rusko môže hocikedy zaútočiť na Mariupoľ, aby zabránilo ukrajinskému exportu tovarov: „Vidíme, že sa robí všetko preto, aby sa podarilo zablokovať Ukrajinu na Azovskom mori, uskutočniť eskaláciu napätia a nie je vylúčené, že sa to robí aj preto, aby sa uskutočnila vojenská operácia – útok na Mariupoľ. Nevylučujeme útoky aj na iné ukrajinské prístavy,“ zdôraznil v závere ukrajinský prezident Petro Porošenko.
Niektoré ruské médiá na tento prejav ukrajinského prezidenta reagovali s humorom a porovnali ho so „slávnym“ prejavom Generálneho prokurátora Ukrajiny Jurija Lucenka, ktorý počas svojho vystúpenia v parlamente presviedčal poslancov, že Nadežda Savčenková pripravovala útok na parlament, bombardovanie z vrtuľníkov, zahadzovanie priestoru parlamentu mínami a granátmi a dorazenie poslancov, ktorí ešte zostanú nažive, z automatov…
Eugen Rusnák
 
Video si môžete pozrieť tu:

 
Príspevok Petro Porošenko: “Rusko môže zaútočiť na Mariupoľ, aby zabránilo nášmu exportu” zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)