Len ťažko by si niekto predstavil, že v tichom päťpodlažnom bytovom dome v Prostějove sa môže udiať dráma, pri ktorej pôjde dvojnásobnej víťazke prestížneho Wimbledonu o život. Ale stalo sa. Keď sa populárna Kvitova preberala do utorkového zimného rána, zazvonil jej o pol deviatej neznámy muž, ktorému pod zámienkou skontrolovania odpočítania elektromeru otvorila dvere.

Ako uvádza český denník Blesk, tak vtedy sa v predsieni strhla bitka o holý život. „Došlo k zápaseniu, pri ktorej páchateľ držal Kvitovej nôž pod krkom nôž a hrozilo, že ju podreže,“ spomína pre Blesk dobre informovaný zdroj.

Kvitova ako vo vynervovaných zápasoch si zachovala celkom chladnú hlavu a v sebaobrane sa snažila ľavou rukou, ktorá je jej dominantná a drží v nej raketu, ubrániť útokom. „Lupič sa nakoniec uspokojil s desaťtisícmi českých korún  (370 eur) a dal sa na útek,“ prezrádza zdroj.

V zakrvavená tenistka potom vytočila číslo svojho agenta, ktorý zaalarmoval príslušne orgány na čele so záchrankou. Kým ju ošetrovali lekári, tak byt už obliehali kriminalisti, ktorí vzali odtlačky prstov a intenzívne pátrajú. Vďaka Petre majú detailný opis páchateľa. „Som otrasená, ale našťastie žijem,“ odkázala po sekundách hrôzy Kvitová na sociálnych sieťach.

Nebola to však jediná dráma, ktorú bývalá svetová dvojka ten daň zažila. Pri tej ďalšej však nehral hlavnú úlohu nôž ale ďalší ostrý nástroj, skalpel. Kvitovej sa síce dostalo prvého ošetrenia, ale to nestačilo. Poranenia boli na toľko katastrofálne, že lekári odhadli operáciu na viac ako 200 minút.  Nakoniec trvala 3:45 a počas nej lekári zašili poranené šľachy na článkoch všetkých prstov ľavej ruky plus dva nervy. „Rozsah zranení je vážny, ale Petra je podľa operatéra mladá a zdravá. Preto nevidí dôvod, prečo by opäť nemohla hrať tenis,“ skonštatoval hráčkin hovorca Karel Tejkal.