Hongkong 14. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Takmer 30.000 ľudí už podpísalo petíciu proti násilnému zákroku polície, ktorá v stredu proti demonštrujúcim zasiahla slzotvorným plynom a obuškami. Informuje o tom agentúra AP

Záber z protestu

Obyvatelia Hongkongu protestovali proti navrhovanému zákonu o extradícii, ktorý by umožnil osoby podozrivé zo spáchania trestného činu vydávať do pevninskej Číny.

Ako napísala AP, protesty pokračovali aj počas noci na piatok – ľudia spievali a držali transparenty s nápismi kritizujúcimi zákrok policajných zložiek.

Po niekoľkodňových protestoch študentov a ľudskoprávnych aktivistov bolo centrum mesta v piatok pokojné. Podvečer sa však očakáva demonštrácia skupiny matiek, ktoré takisto pobúrila násilná reakcia polície na doterajšie protesty.

Počas zrážok polície a protestujúcich utrpelo zranenia 22 policajtov a zadržaných bolo 11 demonštrantov. V nemocniciach ošetrili celkovo 81 ľudí.

Ďalšie protesty sú naplánované aj na nedeľu a pondelok.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj