Bratislava 7. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Peter Žiga reagoval na informáciu straníckej kolegyne a europoslankyne Moniky Flašíkovej Beňovej

Návrhy na personálne zmeny vo vládnej strane Smer-SD budú predmetom zasadnutia jej predsedníctva. To sa uskutoční vo štvrtok (8.12.), dva dni pred jej pracovným snemom v Prešove. Po zasadnutí vlády o tom dnes informoval Peter Žiga.

Na snímke minister hospodárstva SR Peter ŽigaNa snímke minister hospodárstva SR Peter Žiga

Žiga reagoval na informáciu straníckej kolegyne a europoslankyne Moniky Flašíkovej Beňovej, podľa ktorej by sa mal stať novým podpredsedom strany. „Vôbec by som nepredbiehal,“ uviedol Žiga.

„My máme v rámci strany isté mechanizmy a ešte zajtra (vo štvrtok, pozn. TASR) k tomuto bude zasadať predsedníctvo strany, kde budú urobené návrhy pre konanie snemu. Takže počkajme si na to a potom sa môžeme k tomuto vyjadrovať,“ uviedol šéf Smeru-SD v Košickom kraji.

Flašíková Beňová vo svojom statuse na sociálnej sieti nepriamo uviedla, že novými podpredsedami strany by sa mali stať Žiga a Juraj Blanár, ktorý vedie stranu v Žilinskom kraji. Kritizovala, že Robert Kaliňák by mal v podpredsedníckej funkcii zotrvať. V tom prípade bude podľa nej pracovný snem strany zbytočný.

Kaliňák dnes na to reagoval tým, že v strane Smer-SD je demokracia a jeho kolegyňa môže mať takýto názor. „Vidíte, aká široká demokracia je v Smere. O tom je demokracia, že s ním nemusím súhlasiť. My budeme mať predsedníctvo, po predsedníctve budeme mať snem, to sú všetko vnútrostranícke veci a po tom sneme sa určite všetko dozviete,“ doplnil.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.