Bratislava 31. októbra 2018 (HSP/Foto: screenshot video)
 
Prezradí teraz novinárka zdroj svojich exkluzívnych informácií z prostredia vyšetrovania?

Na snímke Monika Tódová

Bývalý novinár a šéf kontrarozviedky Peter Tóth dnes na sociálnej sieti informoval, že podal na Okresnom súde Bratislava III žalobu na ochranu osobnosti proti vydavateľovi Denníka N.
Trestné oznámenie podáva za publikovanie údajných klamstiev a “osočujúcich výrokov bez reálneho skutkového základu”. Trestné oznámenie je reakciou konkrétne na článok autorky Moniky Tódovej a Konštantína Čikovského, ktorý uvádza, že podľa ich informovaného zdroja jestvuje výpoveď Petra Tótha, ktorý sa priznal k tomu, že si ho mal Marián Kočner za peňažnú odmenu najať na sledovanie elitných novinárov ako sú Monika Tódová, Štefan Hríb, Marek Vagovič, či zosnulý Ján Kuciak.
Tóth následne vydal vyhlásenie, v ktorom uviedol, že v spise sa určite priznanie s jeho menom neuvádza, čo viedlo mnohých k špekulácii, že výpoveď sa ho týka, len pod ňou nie je podpísaný. Neskôr Tóth viackrát poprel aj samotný obsah výpovede – teda, že sa na žiadnom sledovaní novinárov nepodieľal.
Tóth tvrdí, že článok Tódovej sa stal “podkladom pre šírenie neprávd v ďalších médiách, čo znásobuje škody spôsobené na právach chránených zákonom. “Denník N bude musieť dokázať pravdivosť svojich tvrdení. Bude zaujímavé sledovať, ako sa popasuje s týmto bremenom, pretože príbeh žalovaného článku nemá žiaden skutkový základ a je postavený na anonymných, a preto nedôveryhodných zdrojoch.
 
Príspevok Peter Tóth podáva na Denník N trestné oznámenie zobrazený najskôr Hlavné správy.