Bratislava 29. marca 2019 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)
 
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár na piatkovej tlačovej konferencií informoval, že prvý námestník GP Peter Šufliarsky mu po vzájomnom rozhovore oznámil, že k 1. aprílu 2019 odstupuje zo svojej funkcie

Na snímke Jaromír Čižnár, Igor Matovič a Peter Šufliarksy

Peter Šufliarsky končí na poste prvého námestníka Generálnej prokuratúry SR. Šufliarsky sa tak rozhodol po jeho medializovanej komunikácii s Marianom K. a rozhovore s generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom.
Šufliarsky si s Marianom K. vymenil viac SMS, pričom na to upozornil opozičný poslanec Igor Matovič (OĽaNO). Námestník GP SR následne komunikáciu priznal.
V súčasnosti sú tieto správy súčasťou spisu k vyšetrovaniu likvidácie Šufliarskeho a nesúvisia s prípadom vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Šufliarsky končí k 1. aprílu tohto roka.
Generálny prokurátor Čižnár novinárom povedal, že Igor Matovič aktuálnymi vyhláseniami “kopal do otvorených dverí”, keď prišiel s iniciatívou na odvolenie Petra Šufliarskeho z postu prvého námestníka GP.
Čižnár uviedol, že jeho odstúpenie už “viselo vo vzduchu” a povedal, že považuje za vhodné, že k odstúpeniu došlo z jeho strany.
Matovič vraj zo svojej osoby vytvára dojem “martýra” a vytĺka politické body. Čižnár totiž vysvetlil, že Matovič odprezentoval údajné vyhrážne sms inak ako mu prišli. “Náš národný hrdina sa nemal čoho báť, lebo sa mu nikto nevyhrážal,” vyhlásil Čižnár na základe telefonátu a emailu hovorkyne generálnej prokuratúry s odosielateľom údajných výhražných sms.
Hovorkyňa GP Predajňová informovala, že ju vo štvrtok v popoludnajších hodinách telefonátom oslovil muž, ktorý sa prezentoval ako ten, kto posielal údajné výhražné správy Igorovi Matovičovi, aby nezverejňoval komunikáciu s prokurátorom Šufliarskym. Matovič podľa neho neprezentoval tieto správy pravdivo, uviedol len ich časť, ktorú vytrhol z kontextu. Muž udelil súhlas so zverejnením jeho vyhlásenia aj s tým, aby ho vo veci kontaktovali médiá. Dištancoval sa od toho, že by bol známym prokurátora Šufliarskeho alebo Čižnára, ako to vo štvrtok naznačil Matovič.
Podľa šéfa GP Čižnára poslanec Matovič ultimátom na odvolanie Šufliarskeho prekročil hranicu a dopustil sa vydierania generálneho prokurátora. Matovič podľa neho navyše nevie, že prvého námestníka nemôže odvolať priamo on, ale musí k tomu zasadnúť a vydať stanovisku rada prokurátorov.
Podľa Jaromíra Čižnára pokiaľ bude Matovič v politike, nikdy sa nedostaneme na úroveň, aby sa v parlamente jednalo slušne.”To odkazujem ja jemu,” povedal generálny prokurátor na adresu poslanca za stranu OĽaNO.
Igor Matovič vo štvrtok vyhlásil, že Peter Šufliarsky si s podnikateľom Mariánom Kočnerom vymenil 430 SMS správ, z ktorých niektoré boli údajne priateľské. Jaromíra Čižnára poslanec vyzval, aby vyvodil dôsledky.
Šufliarsky na zverejnenie SMS komunikácie reagoval so slovami, že s podnikateľom priateľský vzťah nemal a esemesky boli len zdvorilostnou komunikáciou. Dodal, že Matovič, ako aj novinári, ktorí disponujú sms-komunikáciou ju majú nelegálne.
Správu aktualizujeme.
 
 

 
 
Príspevok Peter Šufliarsky sa vzdáva funkcie. Čižnár o Matovičovi: “Náš národný hrdina sa nemal čoho báť, lebo sa mu nikto nevyhrážal” zobrazený najskôr Hlavné správy.