Šanghaj 17. novembra 2018 (SITA/HSP/Foto: TASR/AP-Christophe Ena)
 
Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom sobotných exhibičných pretekov Škoda China Criterium, jedného zo sprievodných podujatí pod gesciou Tour de France

Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan

Sagan v záverečnom špurte trojčlennej skupiny zdolal tohtoročného šampióna Tour de France Brita Gerainta Thomasa ako aj úradujúceho majstra Európy Taliana Mattea Trentina. Čas víťaza bol 1:20:27 h. Informoval o tom twitterový profil podujatia.
Kritérium sa jazdilo na 60 km v rámci dvadsiatich 3-kilometrových okruhov so štartom aj cieľom v Šanghaji. Preteky mali rovinový profil v blízkosti Výstavného a kongresového centra ako aj neďaleko Múzea umenia v najväčšom čínskom meste. Trojnásobný majster sveta P. Sagan sa predstavil v zelenom drese víťaza bodovacej súťaže Tour de France, G. Thomas zasa v žltom tričku celkového šampióna “Starej dámy 2018”. Vlaňajší I. ročník ovládol Brit Christopher Froome, vtedy celkový víťaz Tour de France.
Pôvodne sa mal v Šanghaji predstaviť aj druhý z bratov Saganovcov Juraj, ale počas tréningu utrpel zlomeninu v chodidle. V tíme Bora-Hansgrohe okrem P. Sagana figurovali aj ďalší Slovák Erik Baška a tiež Talian Daniel Oss.
 
Príspevok Peter Sagan vyhral kritérium v Šanghaji, vo finiši zdolal Thomasa a Trentina zobrazený najskôr Hlavné správy.