Bratislava 21. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Thibault Camus)

Slovenský reprezentant v cestnej cyklistike Peter Sagan obsadil v sobotňajších pretekoch Primus Classic (197 km) v Belgicku 27. miesto. Dvadsaťdeväťročný žilinský rodák v meste Haacht finišoval v rovnakom čase ako víťaz – Belgičan Edward Theuns (Trek-Segafredo). Ten ovládol špurt pelotónu pred Nemcom Pascalom Ackermannom, kolegom Petra Sagana v tíme Bora-Hansgrohe

Na snímke uprostred Peter Sagan

Trojnásobný svetový šampión Peter Sagan si ako generálku na budúcotýždňové MS v anglickom Yorkshire vybral dve podujatia v Belgicku, v nedeľu si vyskúša ďalšie preteky európskej série – 16. ročník Gooikse Pijl so štartom aj cieľom v Gooiku a s dĺžkou 198,1 km. V nedeľu na pretekárov čaká úplná rovina na okruhoch v Gooiku.

Okrem Petra Sagana a Ackermanna figurujú v 7-člennej nominácii tímu Bora-Hansgrohe pre víkendové podujatia v Belgicku aj Austrálčan Jay McCarthy a Nemci Markus Burghardt, Michael Schwarzmann, Christoph Pfingsten či Rüdiger Selig.

V tradičnom vyvrcholení svetového šampionátu – pretekoch elite mužov na 285 km sa v nedeľu 29. septembra predstavia štyria Slováci – bratia Peter a Juraj Saganovci, Erik Baška (všetci Bora-Hansgrohe) a člen Dukly Banská Bystrica Ján Andrej Cully.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj