Saint Lary Soulan 26. júla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)
 
Slovenská cyklistická hviezda Peter Sagan zažil počas 17. etapy Tour de France vážny pád v zjazde, po ktorom už v pretekoch pokračoval mimo pelotónu a spoločne so svojimi tímovými kolegami prišiel do cieľa so stratou 26 a pól minúty. Po vyšetreniach sa vyjadril, či bude na Tour ďalej pokračovať. Podobný pád ako Sagan, zažil v stredajšej 16. etape belgický jazdec Phillipe Gilbert, ktorý po etape oznámil, že pre zranenia z Tour odstupuje.

Na snímke Peter Sagan

Sagan sa krátko po dojazde do cieľa v Saint Lary Soulan po náročnom stúpaní podrobil vyšetreniam v pojazdnom diagnostickom centre
“Ďakujem vám všetkým za podporu a vaše správy. Bol to celkom ťažký pád, ale našťastie som si nič nezlomil a som si istý, že tie štyri etapy ešte zvládnem,” upokojil fanúšikov vo večernej správe na sociálnej sieti trojnásobný majster sveta.
Vo vyjadrení pre RTVS Sagan spresnil, že spadol v zjazde a dostal sa mimo vozovky, kde zadnou časťou tela dopadol na kameň. “Mohlo to byť aj horšie. Mám nejaké zranenia, našťastie nič zlomené. Mám veľkú narazeninu na zadku, neviem dobre ohýbať nohu, ale dúfam, že to rozhýbem,” dodal.
“Vidíte ako sa pýtate každý deň, či som si istý zeleným dresom? Tak tu to máte…” Uviedol Sagan na margo náročnosti Tour de France, kde môže každá etapa znamenať komplikácie, pád, a potenciálne odstúpenie hociktorého pretekára.
 
 


Príspevok Peter Sagan po páde uviedol, či bude pokračovať na Tour: “Vidíte, ako sa pýtate každý deň, či som si istý zeleným dresom? Tak tu to máte…” zobrazený najskôr Hlavné správy.