Už to, ako si sadli cyklisti za stôl, jasne naznačil, kto je lídrom. Peter sedel v strede stola, tak aby zábery kamery sledovali práve jeho reakcie. A kto dostal prvé slovo na tlačovke? Bol ním náš reprezentanti Peter Sagan, ktorý dostal aj najviac otázok. Jedna z nich sa týkala ako sa cíti a aké má skúsenosti v tíme Bora. 

„Bora-Hansgrohe vytvorila okolo mňa veľký počet zamestnancov a pomocníkov, ktorý budú okolo mňa a mojich cieľov v najbližších niekoľkých rokoch pracovať,“ povedal na margo prvých skúseností v novom tíme Peter Sagan. 

Zároveň vysvetlil, prečo dal prednosť práve nemeckému tímu pred ostatnými, ktorý mu podľa zákulisných informácií ponúkol šesť miliónov eur ročne. „Dôvodom bol fakt, že to bol jediný tím kto mal ozajstný záujem. Iní len hovorili, ale nič neurobili preto, aby som k nim prišiel. So zástupcami Bora som sa dohodol veľmi rýchlo a po prvých rokovaniach sme už boli na druhý deň dohodnutý,“ vysvetľoval Peter.

Žilinský rodák zároveň vyzdvihol profesionalitu nemeckého tímu. „Sú to naozaj ľudia, ktorí nielen hovoria, ale reálne robia všetko preto, aby to tu fungovalo na sto percent. Samozrejme som veľmi rád, že mi vyšli v ústrety v tom, aby som mohol do tímu priniesť aj svojim ľudí, čo mi veľmi pomôže,“ dodal Sagan.