Bratislava 17. júla 2018 (HSP/Foto:TASR-Ariel Schalit)
 
V prvom rade je potrebné verejnosti ozrejmiť a povedať, že za akým účelom bolo vyvíjané bojové lietadlo F16 a k čomu je určené, aké misie doposiaľ plnilo v rámci armády USA, Pentagonu a NATO.

Ilustračné foto

Výrobca General Dynamics (teraz Lockheed Martin) F-16 Fighting Falcon je viacúčelové jednomotorové stíhacie lietadlo s veľkou obratnosťou, ktoré je určené k leteckým súbojom a útokom na pozemné ciele. Prvý oficiálny let bol 2 februára 1974. Postupne prechádzali modernizáciou v rôznych variantoch až na nosiče atómových bômb B 61 – 12 a B63. Prvé skúšky zhadzovania atómových bômb sa uskutočnili v polovici marca 2017 v USA.  Môžete si o tom prečítať TU a TU.
F16 boli použité v Juhoslávii v Iraku, Iraku, Afganistane, Grécko-turecké boje atď… Je to teda útočné bojové lietadlo, ktoré môže niesť aj novovyvinuté atómové bomby B 61 –B a B 63, ktoré USA plánujú dodať do EÚ do roku 2020 v objeme 25 miliárd USD. Rozhodli o tom na summite NATO v dňoch 11.-12.7. 2018. Viac TU.
A tu vznikajú otázky a ich odpovede začínajú dávať logické závery z ktorých mrazí.
Prečo Kiska a Trump nečakane žiadajú navyšovať rozpočet na 2 – 4 % z HDP krajín EÚ na tzv. obranu?
Prečo zrazu vláda SR rozhodla nakúpiť útočné F16 za 1,6 mld. €  a 500 mil na servis a prevádzku?
Prečo sa zrazu vymieňajú spoľahlivé a funkčné ruské radarové systémy PVO, za americké 17 kusov 3D rádiolokátorov stredného, malého aj blízkeho dosahu za predpokladaných 155 090 000 eur ?
Prečo sa nakupujú USA vrtuľníky Sikorsky Black Hawk UH-60M za približne 261 miliónov dolárov?
Prečo USA a Pentagon dali financie na rekonštrukcie letísk Sliač a Kuchyňa vo výške 46 miliónov dolárov na modernizáciu už svojich leteckých základní a 180 miliónov eur na opravu a modernizáciu deviatych leteckých základní prevažne na východe Európy?
Prečo na Globsecu v Bratislave zaznelo z úst účastníkov, že náš nepriateľ je Rusko a Čína, prečo sa vedie dezinformačná a nenávistná kampaň proti Rusku a Číne?
Prečo zastrelili Kuciaka a jeho. priateľku a nasledoval pokus o prevrat a výmenu vládnych predstaviteľov, ktorí zrazu súhlasia z navyšovaním na zbrojenie a nákup stíhačiek, vrtuľníkov ,radarov a vybudovanie USA a NATO základní atd…?
Prečo bol prevrat na Ukrajine financovaný USA  s 5 milardami  USD a rozpútania občianskej  vojny ?
Prečo sa na Ukrajinu dodávajú zbrane a vojaci  z USA a NATO ?
Prečo sú cvičenia NATO a USA na hraniciach z Ruskom?Prečo USA a NATO  bez mandátu BR a OSN  bombardovali Juhosláviu a následne založili najväčšiu základňu NATO v Kosove?
Prečo je vyše 800 vojenských základní USA a NATO  okolo Ruska a Číny pritom Rusko má 2 základne mimo svojho územie v zmysle dohody z OSN ?
Prečo rozpočet  na zbrojenie USA a NATO je 1,8 bilióna USD pričom Rusko má 50 mld. USD?
Prečo sa  zrazu prezident Kiska teší z nákupu stíhačiek, radarov vrtuľníkov, vysielanie vojakov na Ruské hranice a navyšovanie výdavkov na zbrojenie  na 2%  z daní občanov SR 1.8 miliardy ročne ?
Prečo sa po nástupe  Kisku na funkciu prezidenta, začali obrovské presunu a  transporty vojenskej techniky NATO a  USA k hraniciam Ruska?
Prečo vznikajú v krajinách V4 spojovacie uzly severného krídla NATO Systém velenia, riadenia, komunikácie, využitia počítačových systémov, spravodajstva, pozorovania a prieskumu  na Slovensku je už vybudované  v Ružomberku?
Prečo sem idú americkí poradcovia školiť slovenských vojakov?
Prečo zrazu organizujeme 50 cvičení  USA , NATO a slovenských vojakov na území Slovenska ?
Prečo zrazu prezident Kiska chváli predsedu vlády Pellegríniho za nákup stíhačiek F16 a USA radarov a navyšovanie na zbrojenie?
Prečo predchádzajúce  pravicové vlády podpisovali dohody s NATO, keď vôľa občanov  vyjadrená v referende 23-24 mája 1997 o vstupe do nato nie je platné? ( Bolo neplatné, pretože účasť voličov bola len 9,53%[2] namiesto požadovaných 50% ).
Prečo naše a západné menstreamové médiá, tieto aktivity nazývajú Mierovými krokmi, pritom je jasné, že USA vojenský priemysel s NATO rozpútava vojny a prevraty po svete Vietnam, Kórea, Líbya, Irak, Egypt, Ukrajina za ktorými sú milióny mŕtvych atď… Sú novinári platení cez neziskové organizácie ?
Ukazujú tieto skutočnosti a fakty, že na území Slovenskabudeme mat USA základne s atómovými bombami namierené proti Rusku a Číne?
Je to pokračovanie prípravy na vojnu s Ruskom a Čínou ?
Nechala sa vláda SR vlády buď dobrovoľné ale pod tlakom CIA,USA a NATO vtiahnuť do prípravy na horúcu vojnu?
Občania SR apelujem na Vás, aj na poslancov NR , politické strany a hnutia , otvorte si oči  a premýšľajte o týchto faktoch a súvislostiach, kam nás ženie NATO s USA zbrojnými korporáciami . Poľa posledných prieskumov 94,5 % obyvateľov Slovenska chce MIER  a mierové súžitie  na Euroázijskom kontinente ale aj vo svete.
Je smutné že máme aj vo vláde vojnových štváčov a na pomáhačov aj z radu poslancov NR SR na vojenské prípravy k rozpútaniu vojny na území EÚ, ktoré nazývajú že sú to obranné aktivity a výdavky na obranu.
Z hore uvedených faktov a skutočností je to ale naopak, je to asi príprava k vojne proti našim osloboditeľom v druhej svetovej vojne  Rusom a Slovanským národom, ktoré si vyžiadali vyše 33 miliónov  životov na území Ruska a východnej Európy.
Idú slovanské národy napomáhať vojne proti Slovanom?
Odpoveď si dajte sami .
Stop zbrojeniu a svetu MIER.
Redakciu informoval Peter Marček nezávislý poslanec NR SR.
 
Príspevok Peter Marček: Čo predchádzalo nákupu bojových útočných stíhačiek F16? zobrazený najskôr Hlavné správy.