Bratislava/Nusa Dua, Indonézia 14. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Peter Kažimír sa stal ministrom financií roka 2018 po druhýkrát za posledných 10 mesiacov, tentokrát pre strednú a východnú Európu. Ocenenie mu, po časopise the Banker patriaceho do skupiny Financial Times, udelil časopis GlobalMarkets za úspechy dosiahnuté počas pôsobenia v kresle ministra financií Slovenskej republiky

Na snímke minister Financií Peter Kažimír

Komisia, ktorá rozhodovala o víťazovi, ocenila predovšetkým úspechy, ktoré slovenská ekonomika za posledné roky dosiahla, s dôrazom na pokrok pri konsolidácii verejných financií.
„Odkedy sa v roku 2012 stal Peter Kažimír ministrom financií stabilizoval ekonomiku Slovenska, ktorá sa stala jednou z najlepších v regióne. Slovenské hospodárstvo má jeden z najnižších deficitov v krajinách strednej a východnej Európy a Medzinárodný menový fond predpovedá slovenskej ekonomike 4%-ný rast v tomto a 4,2%-ný rast v budúcom roku“, uvádza vo svojom stanovisku GlobalMarkets.
Ocenenie si podpredseda vlády a minister financií P. Kažimír prevzal počas výročného zasadnutia Medzinárodného menového fondu a Svetovej banky v indonézskom Nusa Dua.
„Som veľmi rád a teším sa za celý tím. Ozdravovanie verejných financií a ich udržateľnosť je pre nás prioritou a úprimne ma teší, že si výsledky všímajú aj v zahraničí. Moje poďakovanie patrí preto všetkým tým, ktorí sa ako v minulosti tak aj teraz pričinili k tomuto výsledku“, uviedol pri preberaní ceny P. Kažimír.
„Je to iba niekoľko dní, čo vláda schválila rozpočet verejnej správy na najbližšie tri roky, ktorý potvrdzuje naše úsilie o dosiahnutie vyrovnaného hospodárenia v roku 2020, tak ako sme si naplánovali,“ dodal Kažimír.
Okrem Petra Kažimíra získali ocenenie napríklad aj indonézska ministerka Sri MulyaniIndrawati, singapurský guvernér centrálnej banky Ravi Menon, či jeho kolega z chorvátskej centrálnej banky Boris Vujčić.
Časopis GlobalMarkets, patriaci do rodiny Euromoney, už takmer tridsať rokov informuje štvrťročne svojich čitateľov o aktualitách z výročných zasadnutí Medzinárodného menového fondu, Svetovej banky, Európskej banky pre obnovu a rozvoj a ďalších významných svetových inštitúcií.
Príspevok Peter Kažimír po druhýkrát ministrom roka zobrazený najskôr Hlavné správy.