Praha 13. januára 2018 (TASR/HSP/Foto: Petr Fiala Twitter)

Predsedom českej Občianskej demokratickej strany (ODS) sa opäť stal politológ Petr Fiala, ktorý obhájil svoj post na víkendovom kongrese tohto pravicového opozičného subjektu v Ostrave. Informoval o tom v sobotu spravodajský server Novinky.cz.
Na snímke predseda ODS Peter Fiala

Fiala, ktorý sa o predsednícku funkciu uchádzal ako jediný kandidát, dostal 451 zo 483 hlasov. “Som výsledkom zaskočený a dojatý,” vyhlásil po svojom zvolení staronový predseda.
Petr Fiala tiež uviedol, že by chcel, aby ODS pod jeho vedením aj naďalej posilňovala svoju pozíciu.
Fiala dostal 14 nominácií od jednotlivých regionálnych združení; o tri nominácie menej mala na funkciu prvej podpredsedníčky Alexandra Udženija. Na štyri posty podpredsedov dostali od regionálnych organizácií nominácie Martin Kuba, Martin Kupka, Miloš Vystrčil, Evžen Tošenovský, Martin Baxa a Karel Krejza.
V sobotu sú – okrem voľby predsedu a podpredsedov ODS – v programe kongresu aj prejavy hostí, medzi ktorými sú napríklad predseda ľudovcov Pavel Bělobrádek, predseda hnutia STAN Petr Gazdík, 1. podpredsedníčka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová či podpredseda Európskeho parlamentu Ryszard Czarnecki.
Zvyšok vedenia výkonnej rady, a tiež kontrolnú, revíznu a rozhodcovskú komisiu zvolia delegáti kongresu v nedeľu. Dvojdňového 28. kongresu ODS v Ostrave sa zúčastňuje približne 540 delegátov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.