Paríž 11. novembra 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Francois Mori)

Anglického speváka a hudobníka Petea Dohertyho zatkli v pondelok v Paríži za násilné správanie. Podľa oficiálnej policajnej správy bolo dôvodom zatknutia „násilie zo strany osoby pod vplyvom návykových látok“

Na snímke Pete Doherty

Polícia nekomentovala informácie niektorých francúzskych médií, podľa ktorých Doherty zaútočil v centre Paríža na istého tínedžera. Speváka tak zatkli v Paríži už druhý raz za štyri dni. Už v piatok nadránom skončil v rukách parížskej polície po tom, ako ho chytili na ulici v časti Pigalle, keď si kupoval kokaín.

Podľa časopisu Le Point mal 40-ročný interpret v noci zo štvrtka na piatok pri sebe dva gramy kokaínu a v čase príchodu polície bol pod vplyvom drog a alkoholu. Prepustili ho len v nedeľu, a tak na slobode strávil len jediný deň.

Hudobník, spisovateľ, herec, básnik a maliar Peter „Pete“ Daniell Doherty sa preslávil v kapele The Libertines, ktorá vznikla v roku 1997. Debutový album Up The Bracket vydali v októbri 2002. O dva roky neskôr nasledovala eponymná štúdiovka, s ktorou dobyli britský albumový rebríček. Z nahrávky pochádzajú single Can’t Stand Me Now a What Became Of The Likely Lads. Na konte majú tiež tretí radový album Anthems for Doomed Youth (2015), výberovku Time For Heroes – The Best Of The Libertines (2007) či štyri EP nahrávky.

Okrem iného vydal aj štúdiovky Down in Albion (2005), Shotter’s Nation (2007) a Sequel to the Prequel (2013) s formáciou Babyshambles. V roku 2009 uviedol na trh sólovku Grace/Wastelands, ktorá obsahuje napríklad singel The Last of the English Roses a v roku 2016 ponúkol druhú nahrávku Hamburg Demonstrations. S formáciou Peter Doherty and the Puta Madres vydal tento rok eponymný album.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj