Lima 21. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Martin Mejia)
 
Vo voľbách starostu obce Yungar v provincii Áncash na západe Peru kandiduje aj Hitler Alba Sánchez. So žiadosťou neumožniť mu kandidovať sa nedávno na volebnú komisiu obrátil občan menom Lenín Vladimir Rodríguez Valverde. Informoval o tom spravodajský portál Peru21

Na snímke peruánsky prezident Martín Vizcarra

Hitler Alba Sánchez zastával funkciu starostu obce Yungar už v rokoch 2011-14, keď kandidoval za centristickú stranu. Teraz sa o hlasy voličov uchádza v mene pravicovej strany My, Peru.
V rozhovore pre médiá Hitler Alba Sánchez uviedol, že jeho protivníci či protikandidáti vo voľbách sa vždy snažili o jeho diskreditáciu kvôli jeho krstnému menu. Vyslovil predpoklad, že tak je to aj v najnovšom prípade. Ubezpečil však, že on je “dobrý Hitler”.
Sánchez predpokladá, že jeho otec mu meno – Hitler – vybral kvôli tomu, že “znie tak nezvyčajne”. Tvrdí tiež, že otec nevedel, kto bol Adolf Hitler. Komunálny politik súčasne priznal, že zvažoval aj zmenu mena, ale napokon sa z úcty k svojim rodičom tejto myšlienky vzdal.
Ako informovali peruánske médiá, volebná komisia zamietla Leninovu žiadosť, ktorá sa týkala zákazu kandidovania Hitlera Albu Sáncheza, pretože pre tento krok nenašla žiadne právne dôvody.
V krajinách Latinskej Ameriky je zvykom dávať novorodencom mená na počesť historických osobností. Napríklad: prezidentom Ekvádoru je Lenín Moreno, ktorému toto krstné meno vybrali jeho ľavicovo orientovaní rodičia. Známy je aj Ilich Ramírez Sánchez, prezývaný Carlos, či Šakal – medzinárodne pôsobiaci ultraľavicový terorista zodpovedný za rad útokov v 70. a 80. rokoch 20. storočia.
V Latinskej Amerike možno stretnúť aj ľudí s menami ako Napoleon, či Stalin.
 
Príspevok Peruánsky občan menom Lenín Vladimir si neželal Hitlera Albu Sáncheza za starostu zobrazený najskôr Hlavné správy.