Lima 7. augusta 2019 (HSP/Foto: Ricardo Zedano)

Dôstojník z Peru Ebzo Flores, ktorý absolvoval štúdium v ruskom meste Kostroma, pre domáci denník Federación de periodistas de Perú porozprával o svojich zážitkoch a  skúsenostiach v Rusku. Vo svojom článku „Vojaci z Peru dôstojne sa prezentovali v Rusku“ autor Ricardo Zedano podčiarkol, že jeho krajan „uvidel opačnú stranu mince:

Rusko neporušuje suverenitu iných štátov, ale je natoľko silné, že v prípade potreby odvráti hociktorú hrozbu ako na vlastnom území, tak aj v zahraničí.“

Ricardo Zedano s hrdosťou napísal, že jedenásť vojakov z Peru úspešne absolvovali štúdium v ruských najprestížnejších vojenských vzdelávacích inštitúciách a vrátili sa do vlasti. Podčiarkol, že boli jednými z najlepších spomedzi 200 vojakov z iných krajín Latinskej Ameriky, Afriky a Ázii. „Jeden z nich, Enzo Flores ochotne poskytol exkluzívny rozhovor pre Federáciu novinárov Peru /Federación de periodistas de Perú/. V priebehu roka študoval na prestížnej vojenskej akadémii Chorrillos a vyznamenal sa ako v civilných, tak aj vo vojenských disciplínach,“ uvádza Enzo Flores

Ako jedného z najlepších poslucháčov vojenskej akadémie v Peru, Ricarda Zedana poslali na štúdium do Ruska a spolu s nim z tej istej akadémie poslali ďalších štyroch absolventov. Zedano si zvolil štúdium na Vojenskej akadémie radiačnej, chemickej a biologickej ochrany Maršala Sovietskeho zväzu Semena Timošenka, ktorá sa nachádza v ruskom meste Kostroma. Zvolil si špecializáciu „vojenský inžinier – chemik.“

„Mladý dôstojník, ktorý v Rusku získal červený diplom za vynikajúce úspechy, podotkol, že skúsenosti štúdia v tejto euroázijskej veľmoci sú nenahraditeľné a nedá sa ich s ničím porovnať. Zdôraznil, že je to perfektný stimul pre peruánskych poslucháčov. „Enzo sníval o povolaní inžiniera a skutočnosť, že študoval v cudzej reči a navyše takej zložitej, ako ruština, umožňuje mu prístup k mnohým zdrojom informácií, ktoré mu napomáhajú dosiahnuť vynikajúce úspechy v jeho povolaní,“ zdôrazňuje autor článku.

Mladý dôstojník porozprával, že praktické cvičenia sa začali až potom, keď poslucháči získali fundamentálne teoretické vedomosti v rôznych disciplínach, vrátane organickej chémie, neorganickej chémie, analytike a pod. Enzo Flores vyzdvihol perfektnú študijnú atmosféru,  v ktorej získavajú vedomosti peruánski a ruskí vojaci, preplnenú duchom solidarity a pevného  presvedčenia, že vždy dokážu obrániť svoju vlasť pred hociktorým nepriateľom.

„Rozprával som sa s ruskými vojakmi a uvidel som opačnú stranu mince: Rusko neporušuje a neohrozuje suverenitu iných štátov. Naopak, Rusko je natoľko silné, že v prípade potreby odvráti hociktorú hrozbu ako na vlastnom území, tak aj v zahraničí,“ podčiarkol Flores. Autor článku dodáva, že okrem Floresa a ďalšieho poslucháča, ktorý absolvoval štúdium na tej istej akadémii, dvaja Peruánci absolvovali štúdium na Ďalekovýchodnej najvyššej vojenskej veliteľskej akadémii v Blagoveščensku, ďalší dvaja tiež úspešne vyštudovali na Vojensko-kozmickej akadémii v Petrohrade, ešte dvaja na Rjazanskej najvyššej vzdušno-výsadkárskej akadémii a ďalší traja Peruánci absolvovali štúdium na Vojenskej akadémii vzdušno-kozmickej obrany v ruskom meste Tver.

„Vďaka zmluve o príprave peruánskych vojakov vo vojenských akadémiách Ministerstva obrany Ruska, podpísanej v roku 2011, poslucháči z Peru absolvujú šesťročné štúdium v Rusku – rok študujú ruštinu a potom päť rokov absolvujú vojenské štúdium v rôznych ruských mestách – Jaroslavľ, Blagoveščensk, Petrohrad, Kostroma, Krasnodar, Tver, Smolensk a pod.,“ uvádza v závere svojho článku Ricardo Zedano.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj