Bratislava 17. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)

Futbalový reprezentant Chorvátska Ivan Perišič by sa v blízkej budúcnosti mohol stať natrvalo hráčom nemeckého veľkoklubu FC Bayern Mníchov. Tridsaťročný ofenzívny hráč je momentálne v tíme z bavorskej metropoly na hosťovaní z Interu Miláno do konca sezóny 2019/2020

Na snímke Ivan Perišič

Perišič prišiel do klubu v lete a svojimi výkonmi upriamil na seba pozornosť. Vedenie mníchovského klubu by sa tak v najbližšom období mohlo snažiť získať splitského rodáka na trvalý prestup.

“Nevylučujem to, mal dobrý úvod sezóny. S Interom máme dohodu, na túto tému budeme hovoriť neskôr a preberieme to aj s hráčom,” uviedol predseda predstavenstva Bayernu Karl-Heinz Rummenigge v rozhovore La Gazzetta dello Sport. Na podujatí Festival of Sport v Trente podľa goal.com dodal: “Angažovali sme ho, aby hrával. Keď nastúpil, tak zahral dobre a strelil aj pár gólov. Kingsley Coman a Serge Gnabry z času na čas explodujú, ale Ivan podáva konštantné výkony a je vždy dobrý.”

Úradujúci vicemajster sveta Perišič začal svoj angažmán v Bayerne vo veľkom štýle, v šiestich stretnutiach dosiahol dva góly a pripísal si aj dve asistencie. Aj zo strany fanúšikov preto rastie tlak, aby funkcionári bundesligového šampióna začali podnikať kroky na jeho získanie. Chorvátsky krídelník sa vrátil do Nemecka po štyroch rokoch, predtým hrával za VfL Wolfsburg (2013 – 2015) a Borussiu Dortmund (2011 – 2013).

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj