Pentagon sa vzdal čínskych dronov zraniteľných pred kybernetickými útokmi

Washington 7. augusta 2017 (HSP/sputnik/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)

Americká armáda sa vzdala použitia zariadení čínskej spoločnosti DJI kvôli obavám, že sa môžu dostať spod kontroly v prípade kybernetického útoku, informoval špeciálny portál Suas News s odkazom na vnútorné nariadenia Pentagonu.
Ilustračné foto

“V súvislosti so stále častejšími správami o zraniteľnosti produkcie DJI pred kybernetickými útokmi sa má armáda USA vzdať použitia akejkoľvek produkcie DJI,” hovorí sa v dokumente pre zamestnancov, ktoré získali k dispozícii novinári.
Rozhodnutie bolo prijaté kvôli asi 300 správam o poruchách v prístrojoch DJI a na základe analytickej správy technických expertov Pentagónu.
Americkí vojaci sa budú najmä musieť vzdať práce s bezpilotnými strojmi a systémami, v ktorých sú použité elektronické súčiastky alebo softvér vyrobené spoločnosťou DJI, napríklad, s palubnými počítačmi, vysielačkami, elektrickými batériami a regulátormi rýchlosti.
Hovorca Pentagonu potvrdil pre portál vydanie príslušného nariadenia a povedal, že odborníci pokračujú v rozbore problému. Manažér pre styk s verejnosťou spoločnosti DJI vyhlásil, že “je sklamaný” týmto rozhodnutím a chce sa spojiť s Pentagonom kvôli vysvetleniu okolností.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.