Pentagon sa vyhráža, že nestiahne svoje vojská zo Sýrie

Washington 14. novembra 2017 (HSP/RusVesna/Foto:TASR/AP-/Jacquelyn Martin)

Portál RusVesna venuje pozornosť vyhláseniam amerického ministra obrany Jamesa Mattisa. Podľa amerického ministra obrany Američania neopustia územie Sýrie, napriek úspechom v ženevských rokovaniach, ktoré dosiahli predstavitelia oficiálnej sýrskej moci a členovia protiasadovských skupín. Podľa Jamesa Mattisa časť amerických vojakov územie Sýrie opustí, časť však v Sýrii ostane.
N snímke James Mattis

James Mattis ani momentálne americké politické elity absolútne nedbajú na aspekty medzinárodného práva a narušujú suverenitu Sýrie – cudzieho a suverénneho štátu, ktorý im nedal žiaden mandát na to, aby sa americké vojská nachádzali na jeho území. Vzťah Američanov k medzinárodnému právu sa tak nesie v znamení parafrázovaného  “USA über alles”, ktoré nepotrebuje ďalší komentár.
Oficiálne Američania tvrdia, že budú pokračovať v ďalších útokoch proti ISIS. Túto bandu teroristov však už Rusi, Sýrčania, Irán a Hizballáh takmer totálne zlikvidovali a z likvidáciou zvyškov by si určite poradila aj sýrska vládna armáda. Podľa mnohých ruských analytikov USA aj tak bojovala voči ISIS len naoko, pretože ISIS je podľa ich názoru zástupnou armádou USA, ktorej cieľom bolo šíriť chaos a destabilizáciu v Sýrii.
Je celkom možné, že Američania sa budú snažiť v Sýrii ostať, rovnako ako sa snažia ostať v Afganistane či Iraku. Šiíti a Taliban v Afganistane či šiítske milície v Iraku však majú Američanov tradične plné zuby a keď to nejde po dobrom, tak to pôjde po zlom. V Afganistane, pomerne často prichádza k likvidácii proamerických vládnych afgánskych vojakov a ich amerických inštruktorov. Taliban i šiíti sú si vedomí faktu, že každý mŕtvy americký vojak približuje konečný dátum odchodu amerického kontingentu z Afganistanu. Už dnes v Afganistane bojujú najmä žoldnieri z USA a iných krajín a nie príslušníci oficiálnej americkej armády, rovnaká situácia je aj v Jemene či Iraku.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)