Ottawa 15. marca 2019 HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)
 
Kanadská ministerka zahraničia Chrystie Freelandová oznámila, že štát poskytne Ukrajine veľkú finančnú čiastku. Ale na čo?

Na snímke Chrystie Freelandovová

Poskytnutá finančná pomoc slúžiť na ochranu pred dezinformáciami počas tohtoročných prezidentských a parlamentných volieb na Ukrajine, informoval dnes ukrajinský informačné web ukrinform.ua.
Kanadská ministerka zahraničia Chrystie Freelandová uviedla, že štát bude vždy podporovať Ukrajinu, jej suverenitu a územnú celistvosť.
Kanada poskytuje finančné prostriedky na iniciatívy na boj proti negatívnym dopadom dezinformácií na ukrajinskej voľby, a to s cieľom podporiť volebnú reformu na Ukrajine a zvýšiť účasť žien vo voľbách, uviedla Freelandová.
O aké presne iniciatívy ide, Chrystie Freelandová neuviedla.
Portál pripomína, že v minulosti kanadská vláda oznámila poskytnutie 24 miliónov dolárov na podporu volebnej reformy, dohľad nad priebehom volieb, rodovú rovnosť a inkluzívnu správu na Ukrajine.
V decembri 2018 Kanada sľúbila, že Ukrajine poskytne celkovo 2,5 milióna dolárov na boj proti ruskej propagande. Zároveň v Kanade hovorili aj o kľúčovej úlohe Ukrajincov v kanadskej demokracii.
 
Príspevok Peniaze cez oceán. Prečo Kanada poskytne Ukrajine pomoc vo výške až 24 miliónov dolárov? zobrazený najskôr Hlavné správy.