Pellegrini varuje pred papalášizmom a zbytočnými kauzami

Trenčín 8. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Premiér a podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini upozorňuje svojich straníckych kolegov na papalášizmus aj kauzy. Zdôrazňuje, že ľuďom v regiónoch musia spoločne hovoriť o riešeniach a výsledkoch, ktoré vláda presadzuje. Zdôraznil potrebu obnovy dôvery

Na snímke predseda vlády Peter Pellegrini

“Cítim zodpovednosť, aby naša vláda prinášala riešenia a výsledky. Musíme jasne pomenovať, aké výhody prinášajú tieto opatrenia pre ľudí. Zostaňme ľuďmi, ktorí sa starajú o iných ľudí. Nemôžeme skĺznuť do nejakej formy papalášizmu,” povedal.
Podľa premiéra sa strana musí vyhýbať zbytočným kauzám a musí napĺňať očakávania ľudí. “Chceme budovať moderné, sebavedomé Slovensko,” doplnil predseda vlády.
Podpredseda Smeru-SD Robert Kaliňák deklaroval snahu venovať sa ochrane dobrého mena strany. “Chceme využiť všetky legálne možnosti, aby naši súperi nemohli od rána do večera hovoriť klamstvá. Chcem, aby každý člen smeru mal pocit ochrany. Aby sme zabránili neodôvodnenému očierňovaniu strany,” doplnil.
 
Pellegrini: Nebudem reagovať na mediálne odkazy poslancov
Pellegrini nebude reagovať na odkazy opozičných ani koaličných poslancov, ktoré mu budú posielať cez médiá. Premiér tak reagoval na vyjadrenie Jaroslava Pašku (SNS) pre denník Pravda, v ktorom vyzýva Pellegriniho na prepracovanie bezpečnostnej stratégie štátu.
Podľa Paškovho vyjadrenia pre Pravdu odmietnutie bezpečnostnej stratégie odôvodňuje SNS tým, že označuje Rusko ako hrozbu pre Slovensko. Schválenie dokumentu avizujú len po jeho prepracovaní.
“Informáciu som zachytil len z médií. Počkám, ak ma bude koaličný partner na Koaličnej rade kontaktovať oficiálne, potom sa touto témou začnem zaoberať. Pokiaľ sú to nejaké výkriky cez médiá, ja mám dosť práce, ako reagovať na každý jeden takýto výkrik. Je mi ľúto, že to robí aj pán koaličný poslanec, ale takto sa veci nerobia,” doplnil premiér.
 
Príspevok Pellegrini varuje pred papalášizmom a zbytočnými kauzami zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)