Bratislava 23. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Predseda vlády a podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini si vie predstaviť, že by bol premiérom aj po parlamentných voľbách 2020

Na snímke premiér Peter Pellegrini

“Pokiaľ si to budú želať občania, bude ma podporovať strana, budem mať na to zdravie a vitalitu, budem sa snažiť robiť si svoju prácu,” povedal v diskusnej relácii TA3 V politike Pellegrini. Zároveň uviedol, že v budúcoročných eurovoľbách podľa neho šéf Smeru-SD Robert Fico nebude kandidovať za europoslanca.
Šéf exekutívy zároveň odmietol reči o sporoch s expremiérom a šéfom Smeru-SD Ficom. “S Robertom Ficom máme dobré vzťahy. Nepociťujem žiadne pnutie, mám voľné ruky, nikomu sa nemusím zodpovedať. Medzi mnou a predsedom Ficom nie sú žiadne konflikty, nie je pravda, že po sebe kričíme, že sme mali mať potýčku,” vyhlásil Pellegrini. Smer-SD je podľa jeho slov v dobrej kondícii a má podľa neho šancu opäť vyhrať parlamentné voľby a zostavovať ďalšiu vládu. Podľa Pellegriniho je logické, že ak Smer-SD voľby vyhrá, za rokovacím stolom o zostavovaní novej vlády budú sedieť predsedovia strán, ktoré by do koalície chceli vstúpiť.
Premiér hodnotil rok 2018 a avizoval kroky na ten budúci. “Pre Slovensko bol rok 2018 veľmi úspešným rokom. Myslím si, že sa situácia v spoločnosti upokojila, stabilizovala, problémy sa postupne riešia,” zhrnul. Pripomenul vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a odchod vtedajšieho premiéra Fica. Podľa Pellegriniho Fico nerezignoval pre tlak, ale “zo zodpovednosti za stabilitu a pokoj v spoločnosti”. Predčasné voľby by podľa premiéra nepomohli.
Pellegrini poukázal, že Slovensko prosperuje, má najnižšiu nezamestnanosť a prvýkrát v histórii vyrovnaný rozpočet. Dodal, že jeho vláda chce ďalej prichádzať s opatreniami na zlepšenie životnej úrovne ľudí. Smer-SD podľa Pellegriniho chce ďalej podporovať seniorov. “Je na nás, aby sme im zabezpečili dôstojnú starobu,” povedal s tým, že by sa im mal zdvojnásobiť vianočný dôchodok, z ktorého by mohol vzniknúť 13. dôchodok. Rovnako chcú podporovať mladé rodiny. Pellegrini pripomenul možnosť predĺžiť obdobie poberania materského alebo zvýšiť rodičovský príspevok. Spomína aj potrebu novej špičkovej nemocnice v Bratislave.
 
Príspevok Pellegrini si vie predstaviť byť premiérom aj po voľbách v roku 2020 zobrazený najskôr Hlavné správy.