Pellegrini sa predviedol ako zbabelec

Bratislava 17. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR)
 
Drucker, ktorý sa stal nedávno ministrom vnútra, si užil svoje. Kvôli tomu, že nevyhovel ulici, začali proti nemu a jeho rodine masívne mediálne útoky. Začali sa otvárať rôzne kauzy, až si ten povedal, že mu to za to nestojí a vzdal sa ministerskej funkcie. Prezidenta policajného zboru, ktorý je všeobecne považovaný za výborného profesionála, však neodvolal.

Na snímke premiér SR Peter Pellegrini

Uvedomoval si, že policajný prezident nemá, vzhľadom na svoje právomoci, na vyšetrovanie vraždy Kuciaka, žiaden vplyv. Jeho odvolanie na tento prípad tiež nebude mať žiaden vplyv, lebo policajný prezident ho nemá ani keď je vo funkcii.
Tieto slová použil aj premiér Pellegrini, ktorý však už tlak neustal. Tento fešáčik s jamkami v lícach zatiaľ neodolal žiadnemu tlaku vyhlúpnutých demonštrantov a opozície, ktorá ich spolu s mainstreamovými médiami zavádza a manipuluje.
Títo demonštranti jednoducho vôbec nechápu, že prezident policajného zboru nemá na vyšetrovanie prípadu vplyv, lebo to nespadá do jeho právomoci. V podstate vôbec nechápu, čo je úlohou a aké sú funkcie policajného prezidenta, zato o to viac a hlasnejšie hulákajú. Opoziční poslanci a mainstreamoví novinári to samozrejme vedia, ale stádo na uliciach zaháňajú, kam sa im to hodí.
Pellegrini sa tak ukázal ako zbabelec. Neustal znova tlak, ktorý by bol úplne smiešny, keby sa mu rozhodol odolať. Toto ďalšie ustúpenie ulici situáciu však určite neupokojí a opozícia bude žiadať ďalšiu hlavu a potom ďalšiu. Hlúpy ten, kto si myslí, že jej toto bude stačiť.
Pellegrini sa možno ulici nepodkladá až tak ako ministerka kultúry Lašaková, ktorá je ochotná poprieť aj Ficove slová, len aby sa zapáčila umelcom, ale nezachoval sa ani ako sebavedomý premiér Slovenska.
Je naivné si myslieť, že ustupovaním opozícii sa veci vyriešia. Práve naopak, vzniknú nové problémy, a to vo vlastnej strane. Voliči Smeru vôbec nie sú naladení tak, že chcú tejto opozičníckej tlupe na ulici ustupovať. Práve naopak, vyzývajú na boj. Jednoducho voličom Smeru nie je takáto Pellegrinovská politika vôbec po chuti a to sa iste čoskoro prejaví aj na preferenciách strany.
Fico, ktorý tento ústup z pozícií začal a teraz je nepriamo ako predseda strany zodpovedný aj za činy svojich ministrov, sa dostáva do stále horšej pozície. Strana bude padať na preferenciách a ak bude vláda vykonávať takúto politiku ďalšie dva roky, preferencie môžu padnúť do čísiel, ktoré by znamenali pre Smer veľké straty.
Predčasné voľby, ktorým sa snažil Fico odstúpením z pozície premiéra vyhnúť, tak dostávajú zase hmatateľnejšie obrysy.
Ľuboš Macko
 
Príspevok Pellegrini sa predviedol ako zbabelec zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)