Bratislava 8. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Podpredseda vlády SR pre investície Peter Pellegrini (Smer-SD) sa ohradil voči vyjadreniam podpredsedu SNS Jaroslava Pašku, podľa ktorého sa Smer-SD pokúša hodiť kauzu rozdeľovania eurofondov na ministerstve školstva na šéfa rezortu Petra Plavčana (nominant SNS). Podľa SNS pritom kauza siaha ešte k Plavčanovým predchodcom.
Na snímke podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini

“Nenechám zaťahovať náš úrad, ktorý si profesionálne plní svoje úlohy, aj voči Európskej komisii, do niekoho politických hier. Ale mrzí ma, že práve tieto dve, toľko kritizované výzvy, boli narýchlo vypísané len jeden deň pred vznikom nášho úradu a účinnosťou zákona a nemohli tak byť skontrolované ešte pred ich vypísaním našimi odborníkmi,” uviedol podpredseda vlády.
Paška o podozreniach hovoril po Koaličnej rade, na ktorej lídri vládnych strán hovorili o vypovedaní koaličnej zmluvy predsedom SNS Andrejom Dankom. Podľa Pašku je vládna kríza výsledkom nedodržiavania koaličnej zmluvy zo strany Smeru-SD aj diskreditačných krokov, ktoré voči SNS pripravujú na Úrade vlády SR a dostávajú sa na verejnosť aj cez opozičné hnutie OĽaNO.
Poslednou kvapkou k vypovedaniu koaličnej zmluvy podľa Pašku bolo dianie okolo eurofondov na vedu a výskum a tiež konanie na Úrade vlády v snahe poškodiť SNS. “Pán Danko sa dozvedel, že nejaká časť Úradu vlády urobila úkony voči jeho osobe a nechcem to viac špecifikovať, lebo je to osobná záležitosť,” povedal.
Paška tiež uviedol, že Danko mal zlý dojem na minulotýždňovej Koaličnej rade, kde sa riešila práve kauza rozdeľovania eurofondov. “Mal pocit, ako keby premiér na neho tlačil, že padá podozrenie na ministra Plavčana. Urobíme všetko pre to, aby pán Plavčan mal priestor preskúmať problém,” uviedol Paška a naznačil, že problémy s eurofondmi siahajú aj k Plavčanovmu predchodcovi.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.