Bratislava 15. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Iana Černáková)
 
Proti envirokriminalite musí štát zasahovať podstatne prísnejšie ako doteraz. Uviedol to premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v reakcii na pondelkový policajný zásah, ktorý mal súvisieť s vyvážaním nebezpečného odpadu. Podľa premiéra si na Slovensku ľudia zvykli, že envirokriminalita sa netrestá tak tvrdo ako napríklad ekonomická trestná činnosť

Na snímke premiér Peter Pellegrini SITAiana Černáková

Avizoval, že bude podporovať políciu a všetky zložky zaoberajúce sa ochranou životného prostredia, aby zasahovali pri jeho znečisťovaní tvrdšie ako v minulosti. “Nemôžeme strpieť, aby ktokoľvek, vzhľadom na svoje ekonomické záujmy, použil na akúkoľvek stavbu niečo, čo je označené ako nebezpečný odpad a mal by byť spracovaný v zmysle našich zákonov,” doplnil.
Minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek (Most-Híd) potvrdil slová premiéra a uviedol, že je potrebné vylúčiť všetky podozrenia, ktoré v súvislosti s výstavbou D4 vznikli. Zároveň súhlasí s postúpením vyšetrovania Národnej kriminálnej agentúre (NAKA). Podľa neho už v minulosti posielali na miesto inšpekcie v súvislosti s podozrením, že pri výstavbe diaľnice využívajú kontaminovanú pôdu zo skládok.
V súvislosti s envirokriminalitou vykonala polícia počas pondelka viaceré domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov na viacerých miestach v Bratislave, Seneckom a Pezinskom okrese. Zásah prebiehal podľa polície za účasti zamestnancov Slovenskej inšpekcie životného prostredia a znalcov na odhad škôd na životnom prostredí. Zásah mal súvisieť s vyvážaním nebezpečného odpadu na skládku aj pod obchvatom D4.
 
Príspevok Pellegrini: Proti envirokriminalite treba zasahovať podstatne prísnejšie zobrazený najskôr Hlavné správy.