Bratislava 15. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)
 
Terorizmus a vraždenie ľudí v priamom prenose treba odsúdiť v akomkoľvek prípade ako ohavný a nepochopiteľný čin. Vo svojej reakcii na teroristický útok na Novom Zélande, pri ktorom zomrelo najmenej 40 ľudí, to uviedol premiér Peter Pellegrini

Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini

“Je mi veľmi ľúto obetí takýchto skutkov, popierajúcich základné atribúty ľudskosti. Takéto ohavné činy iba prehlbujú nenávisť vo svete, pričom tento svet oveľa viac potrebuje porozumenie a normálnu ľudskosť,” dodal premiér.
Štyridsať ľudí zomrelo po tom, čo ozbrojenci spustili paľbu v dvoch mešitách v novozélandskom meste Christchurch. Potvrdila to premiérka Jacinda Ardernová. Tridsať ľudí zomrelo v mešite na Deans Avenue, sedem ďalších zahynulo v mešite na Linwood Avenue a traja prišli o život pred ňou. Ardernová udalosti označila za “bezprecedentnú” situáciu a opísala ich ako teroristický útok, ktorý strojcovia plánovali dlhšie a dôkladne. Christchurchská nemocnica oznámila, že strelné zranenia utrpelo 48 osôb. Medzi zranenými sú dospelí i deti a ich zranenia sú rôzne – od ľahkých po kritické. Premiérka skôr informovala, že 20 ľudí je zranených vážne.
Polícia vzala do väzby troch mužov a jednu ženu, podrobnosti o nich však nezverejnila.
 
Príspevok Pellegrini: Ohavný čin na Novom Zélande prehlbuje nenávisť, potrebujeme viac ľudskosti zobrazený najskôr Hlavné správy.