Bratislava 27. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) hľadí na odchod Mareka Maďariča zo Smeru-SD podobne ako šéf najsilnejšej koaličnej strany Robert Fico. “Oznámenie pána poslanca som zobral ako informáciu na vedomie, neprekvapilo ma to a ani nevyvolalo väčšie emócie,” povedal premiér v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy

Na snímke premiér SR Peter Pellegrini

Väčším prekvapením pre neho bola Maďaričova rezignácia na post ministra kultúry na konci februára tohto roku. “Odvtedy vnímam, že sa mentálne zo strany vzďaľoval a ja som sa zasa vtedy mentálne zmieril s tým, že Marek Maďarič už svoju budúcnosť so stranou Smer-SD nespája,” povedal Pellegrini v rozhlasovej relácii.
Dôvody, ktorými Maďarič argumentoval svoj krok – vyhlásenia predsedu SNS Andreja Danka týkajúce sa vládnej politiky v Poľsku a Maďarsku, považuje premiér skôr za účelové. “Rozhodnúť sa na základe rozhovoru a názoru, ktorý bol možno vytrhnutý z kontextu, mi pripadá skôr ako gesto,” povedal Pellegrini. Podľa neho Maďarič zrejme len využil konkrétny moment, aby zo Smeru odišiel.
Fungovanie strany Maďaričov odchod podľa Pellegriniho neovplyvní.
 
Príspevok Pellegrini: Odchod Mareka Maďariča zo Smeru beriem ako informáciu na vedomie zobrazený najskôr Hlavné správy.