Bratislava 21. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
V utorok sme priniesli informáciu o obvinení Igora Matoviča (OĽaNO) na adresu vedenia strany Smer-SD po štvrtkovom rokovaní predsedníctva, kde malo dôjsť k ostrej slovnej výmene plnej vulgarizmov, medzi súčasným a bývalým premiérom. Peter Pellegrini však k situácii uviedol, že sa slová, o ktorých hovorí Matovič, nepadli, resp. pri tom nebol

Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini

Pellegrini odmietol, že by mu šéf strany Robert Fico vynadal, ako to prezentoval Igor Matovič.
Osobne mne predseda vlády také slová, ako sa písalo a šírilo sa, neadresoval. Respektíve, ja som pri tom nebol,“ povedal Pellegrini.
Predseda vlády novinárom uviedol, že vzťahy medzi ním a Robertom Ficom sú pracovné. “Ak máte pocit, že je v Smere nejaká vojna len preto, že mám a mal som iný názor na to, ako prebehla voľba ústavných sudcov, nie je to pravda.“
“V strane, ako sme my, sa musí diskutovať o veciach a niekedy musí byť aj iný názor a je podľa mňa správne, ak sa ho niekto nebojí povedať a stáť si za ním,“ doplnil premiér Pellegrini.

Dodal, že naďalej cíti podporu zo strany koaličných partnerov.

 
Matovičova verzia
Líder OĽaNO Igor Matovič v utorok ráno na Facebooku prekvapil tvrdením, že bývalý premiér Robert Fico minulý týždeň ostro vynadal súčasnému predsedovi vlády Petrovi Pellegrinimu (obaja Smer-SD).
Podľa Matoviča ku konfliktu Fica s Pellegrinim došlo vo štvrtok 14. februára počas rokovania vedenia vládneho Smeru-SD v súvislosti s riešením situácie okolo kandidátov na post sudcov Ústavného sudu SR.
Matovič v statuse tvrdí, že Robert Fico pod vplyvom alkoholu ostro zaútočil na premiéra Pellegriniho kvôli dohode, ktorú poslanci Smeru “uplácali” kým bol preč.
Príspevok Igora Matoviča na sociálnej sieti si pozrite v plnom znení:
“Zo včerajších parlamentných kuloárov:
“Čo si o sebe myslíš ty skur…. buzerant vyje….?”, si vypočul Pellegrini od ožratého Fica v minulý štvrtok na stretnutí predsedníctva Smeru, kde boli spolu s vedením prítomní aj viacerí radoví poslanci Smeru. Vypenil, keď zistil, že kým bol na pohrebe Valkovej mamy, jeho poslanci uplácali dohodu na šiestich menách.
Ostatné už poznáte.

PS. Pán premiér, je čas skrachovancovi ukázať, kde je jeho miesto.”

 

 
K situácii sa na sociálnej sieti vyjadril aj poslanec SaS Ondrej Dostál, ktorý označil hlavných predstaviteľov strany Smer-SD ako “dementov”.
Dostál zhrnul údajnú hádku v Smere a napísal: Pellegrini tvrdí, že mu to “predseda vlády” Fico nepovedal. Respektíve, že on pri tom nebol. To znie ako presvedčivé, dementi. Myslel predsedu strany nie predsedu vlády.”
 

 
 
Príspevok Pellegrini o “sk……. buzerantovi”: “Osobne mi predseda také slová neadresoval” zobrazený najskôr Hlavné správy.