Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto: TASR )
 
Premiér Pellegrini v nominácii vymenil Ráža za Druckera 

Na snímke Peter Pellegrini

 
“Odborníci na ústavné právo sa budú zaoberať tým, či pán prezident môže konať tak, ako konal. Môžem dúfať, že na Slovensku sa týmto nezakladá nebezpečný precedens, kedy hlava štátu prestane rešpektovať parlamentnú väčšinu.
Aj napriek tomu sme sa ale rozhodli – koaliční partneri ako aj SMER, že urobíme všetko preto, aby sme situáciu na Slovensku upokojili. SR si nemôže dovoliť byť niekoľko týždňov či nedajbože mesiacov bez vlády, lebo sa dejú mnohé zásadné veci. Štát nemôže predsa stáť, spoločnosť je v napätí. Aj napriek tomu, že môžeme mať pochybnosť, či pán prezident môže alebo nemôže komentovať jednotlivých ministrov, ktorých som mu predložil, sme sa ale rozhodli, že pánovi prezidentovi doručím nový návrh, ktorý bude obsahovať niekoľko zmien.”
Pellegrini sa už dnes viackrát kontaktoval s prezidentom, v rámci čoho preberali ďalšie možné mená: “Prosím vnímajte návrh, ktorý mu zajtra dám, že nie je preňho žiadnym prekvapením a nemal by mať už dôvod pochybovať o osobách, ktorých mu predstavím.”
Na post ministra vnútra Pellegrini nenavrhuje doterajšieho nominanta Ráža, nakoľko voči nemu vyjadril svoj názor, ale nominuje naň terajšieho ministra zdravotníctva Tomáša Druckera, čím sa otvorí pozícia ministra zdravotníctva, na ktorý nominujú terajšiu štátnu tajomníčku, Doc. Kaľavskú. Na ostatných pozíciách k zmene nedôjde.
“Takto by už nič nemalo brániť prezidentovi vymenovať osoby na posty im určené,” uzavrel Pellegrini.
 

 
Príspevok Pellegrini má nový návrh na ministra vnútra. “Dúfam ale, že to nie je nebezpečný precedens, kedy prezident nerešpektuje parlamentnú demokraciu” zobrazený najskôr Hlavné správy.