Bratislava 21. februára 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Opozičný poslanec Peter Pčolinský, ktorý sa nedávno stal podpredsedom hnutia Sme rodina na Facebooku komentoval udalosti posledných dní s tým, že ak politický vývoj na Slovensku tento týždeň pozoruje niekto zo zahraničia, musí sa pýtať, či náhodou nie sme retardovaní. Pčolinský narážal na situáciu okolo protestov farmárov, údajných kontaktoch Roberta Fica na členov talianskej mafie, ako aj na daňové kauzy prezidenta Andreja Kisku.

Na snímke poslanec NR SR za stranu Sme rodina – Boris Kollár Peter Pčolinský

Pčolinský zhrnul niekoľko podľa neho zásadných udalostí tohto týždňa. “Podľa talianskej prokuratúry Róbert Fico v roku 2012 telefonoval s Antoninom Vadalom, významným členom talianskej mafie Ndrangheta. O čom sa bavili, nevieme. Fico tvrdí, že ide o snahu prekryť daňové podvody Andreja Kisku. Čiže Talianska prokuratúra podľa Fica kryje Kisku,” uvádza Pčolinský.
Ministerka pôdohospodárstva Matečna podľa neho nadáva farmárom do kriminálnikov, pričom premiér Pellegrini týchto kriminálnikov prijal na Úrade vlády. “Čiže už aj Pellegrini má styky s podsvetím…”

Poslanec Pčolinský tiež píše o tom, že predseda Národnej rady Andrej Danko urobí tlačovku, “na ktorej kope do Sulika, Matovica, Kollára a novinárov a sťažuje sa, že do jeho všetci menovaní kopú…”
“No, nie sme my zábavná krajina? Veď ak na nás niekto nestranne pozoruje, tak si musí myslieť že sme tu absolútne všetci retardovaní, keď toto vedie náš štát.”

Následne v komentároch pod týmto príspevkom bol Pčolinský upozornený, či nevynechal škandál okolo daňových podvodov firmy KATG, v ktorej figuroval prezident Andrej Kiska a jeho rodinní príslušníci. Pčolinský pridal komentár: “Neprehliadam. X-krát som sa vyjadril že ak Kiska porušil zákon, nech znáša dôsledky,” dodal podpredseda Sme rodina.
 
 

Príspevok Pčolinský zo Sme rodina: Musia si o nás myslieť, že sme tu absolútne retardovaní, keď toto vedie náš štát zobrazený najskôr Hlavné správy.