Pavol popíjal víno v krčme v Ábelovej a jeho suseda, ktorá tam predáva v potravinách ho upozornila, aby nepil a že ho zoberie domov.

„Keď som ho vysadila, ani nie do piatich minút sa tam už niečo dialo. Vedela som, že za ten rok čo tu len my bývame, ten syn otca neustále otĺkal kvôli peniazom na cigarety a alkohol,“ hovorí suseda, ktorá privolala políciu.

„Pýtal odo mňa peniaze. Nechcel som mu ich dať, tak sa mi začal vyhrážať, že ma zabije a chytil ma pod krk. Bál som sa ho,“ povedal otec Pavol. Ten má aj trombózu a o to väčšie zdravotné problémy, no syn na jeho zdravotný stav neberie ohľad.

„Nemohla som sa už na tie ich konflikty pozerať a nechcela som dopustiť, aby sa stalo aj to najhoršie, že by syn zabil vlastného otca,“ zdôraznila suseda.

Pavol je nevyspytateľný najmä keď si vypije. Pred asi ôsmymi rokmi mal družku z Ábelovej. Vtedy tiež často popíjali.

„Mal pýtať od mojej nevlastnej sestry peniaze a asi sa pohádali,. Ju potom našli mŕtvu za dedinou v jarku. Pavol si odsedel za zabitie niekoľko rokov a dostal sa na slobodu na podmienku.

A teraz chcel vraj zabiť otca. Ja keď ho vidím, vždy sa mu vyhýbam,“ povedal nevlastný brat zabitej bývalej družky Pavla, Anton.

V stredu sudca Okresného súdu rozhodol o vzatí Pavla do väzby. Podľa hovorkyne polície mu hrozí za vydieranie a nebezpečné vyhrážanie basa na 4 až 10 rokov.