Bratislava 22. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Sudca Krajského súdu v Bratislave Vlastimil Pavlikovský považuje svoje označovanie za ‘Harabinovho človeka’ za nálepkovanie. Kandidáta na ústavného sudcu sa členovia parlamentného ústavnoprávneho výboru pýtali na jeho nestrannosť a morálny profil pre jeho pôsobenie ako vedúceho služobného úradu na ministerstve spravodlivosti v čase, keď rezortu šéfoval Štefan Harabin

Na snímke kandidát na post ústavného sudcu Vlastimil Pavlikovský

Krajský sudca uviedol, že nebol Harabinovým nominantom ani protežantom. Podľa vlastných slov bol vo vzťahu k nemu neutrálny a nepatril k jeho názorovým oponentom. “K politike sa vyjadrovať nechcem. Nechal by som si túto otázku na vnútro súdnictva, navonok nechcem znižovať dôveryhodnosť súdnictva, nechcem dávať pochybnosti o mojej pluralite a nechcem pôsobiť, že som voči niečomu alebo niekomu zaujatý,” odpovedal na otázku týkajúcu sa Harabinovho pôsobenia .
“Nemožno povedať, že by výberové konanie mohlo byť akokoľvek zmanipulované a že by som mal možnosť ovplyvniť tých ľudí,” vysvetlil Pavlikovský k téme svojho postupu na krajský súd po skončení pôsobenia na ministerstve spravodlivosti.
Pavlikovský pri vypočúvaní priznal, že sa pozná s podnikateľom Ivanom Kmotríkom. Zároveň dodal, že sa s ním nerozprával o žiadnej jeho veci a ani o žiadnej jeho veci nepojednával. “Nepotrebujem nejakého silného muža, aby sa ma ujal, viem sa o seba postarať sám,” povedal na margo vzťahu s Harabinom a Kmotríkom.
Sudcu Krajského súdu nominovali na kandidatúru Právnická fakulta UK v Bratislave, Fakulta práva Paneurópskej vysokej školy a Fakulta práva Janka Jesenského Vysokej školy Danubius. Pavlikovský je jedným z piatich kandidátov, ktorí sa do voľby prihlásili prvýkrát.
 
Príspevok Pavlikovský: Nebol som Harabinovým nominantom ani protežantom zobrazený najskôr Hlavné správy.